Jaką wiertarkę udarową kupić

Jaką wiertarkę udarową kupić

Prawdziwy majsterkowicz powinien mieć w swoim domowym magazynie wiertarkę udarową. Świetnie przyda się w sytuacji, kiedy trzeba będzie wywiercić dziurę w twardszym materialne takim jak beton lub żelbeton. Zwykła wiertarka sobie z tym nie poradzi. Na rynku można znaleźć ogromny wybór wiertarek udarowych. Przeczytaj więc jaką kupić do indywidualnego, domowego użytku.

Krok 1

Wiertarka udarowa z wiertłami cylindrycznymi

Do wykonywania prac w warunkach domowych nie potrzebujesz bardzo drogiego sprzętu. Na dobrą wiertarkę, z której na pewno będziesz zadowolony można wydać mniej pieniędzy.

 

Jeżeli masz w planach wiercić dziury w cegle, suporeksie i płycie kartonowo-gipsowej, wybierz wiertarkę udarową z wiertłami cylindrycznymi o mocy około 500-600 W. Dobry sprzęt uda ci się kupić nawet za 300 zł. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić wiertarkę do płytek PCB

Twoja przeglądarka nie obsługuje Adobe Flash Player
Zainstaluj go tutaj:

Krok 2

Wiertarka SDS

Chcąc wywiercić otwór w suficie, potrzebujesz nieco mocniejszego sprzętu. Moc tej wiertarki powinna oscylować w granicach 1000 W. Jedna równie ważnym parametrem jest tutaj siła uderzenia. Powinna ona wynosić 3 J

 

Jeżeli masz w planach większy remont, chcesz skuwać płytki lub tynk, wiertarka SDS na pewno będzie bardzo pomocna, ponieważ jest wyposażona w funkcję podkuwania. 

 

Koszt dobrej wiertarki SDS to około 600 zł. Natomiast za tego typu wiertarkę z oznaczeniem 'max' przyjdzie nam zapłacić nawet ponad 1000 zł (jest zdecydowanie najsilniejsza, ale i największa- używają jej najczęściej profesjonaliści w celu zburzenia ściany działowej czy wykucia otworu okiennego). 

Komentarze: (1)

Pozostało: 1500 znaków
2013-12-30 13:26:32
Awatar
jak wiertarkę udarową kupić? hmmmmmm bez sensu
(0)