PODGLĄD PORADNIKA

3 8 5
Jak rozmnażać Molinezje Chciałbym dzisiaj poradzić wam w takiej sytuacji gdy chcielibyście by wasze molinezje się rozmnożyły.Więc tak: 1.Najlepiej byście mieli 3 samczyków na 1 molinezje. 2.Najlepszym pokarmem będzie jedzenie z witaminą C dla rybek.Witamina C - pobudza rybki do rozmnażania. 3.Kiedy zauważysz, że twoja molinezja ma jakby biały brzuszek i wystaje taka maluteńka rurka to znaczy że rybka jest już "w ciąży". 4.Kup kotnik i przełóż molinezje zapłodnioną i wsypuj jej często pokarm. 5.Kiedy widzisz, że na tym kotniku pływają takie maluteńkie czarne rybki to są to na pewno molinezje. Kiedy widzisz już że molinezja przestała rodzić (ale uważaj bo molinezja może rodzić np. co 2 lub 3 godziny lub nawet następnego dnia) to przesadź ją z powrotem do akwarium. Lecz gdy widziałeś już pierwsze małe rybki to zostaw molinezje "dużą" i dawaj jej nawet po 6 razy lub 7 razy dziennie pokarmu by nie zjadała młodych. Jeżeli już będzie po wszystkim to niektóre malutkie molinezje mogą latać na górze a niektóre na dole a niektóre nawet mogą sobie leżeć na dnie kotnika ale nie przejmuj się nic się z tymi rybkami nie stanie. Małe molinezje wyjmij po 1 miesiącu lub jeżeli widzisz że rybki są jeszcze za małe to poczekaj jeszcze z 5 dni. Rybka powinna mieć 1cm lub 1,5 cm. Małe rybki będą częściowo się ukrywać po katach lecz za kilka dni uspokoją się i będziesz bogatszy o kilka rybek :) dodał: Rafix123 ,  dodano: 2009-01-26 10:35:35 link: www.spryciarze.pl
powiązane linki:  (0)
komentarze:  (4)
odsłony:  (40044)
KOMENTARZE (4)
quest23(0.02) 2012-12-29 21:42:17
 (0) 
brak_avatara
Jeśli nie masz o czymś pojęcia, to nie udzielaj rad.
3 samce do jednej samicy? Odwrotnie! 3 samce "zajeźdźą" jedną samiczkę. Zawsze robi się "harem" - killka samic i 1 jeden samiec, albo powiedzmy 7-9 samic i 3 samce. Unikamy trzymania 2 samców, bo ten zdominowany samiec będzie nieustannie ganiany przez tego dominującego.

Najlepszy pokarm, to pokarm z dużym udziałem składnika roślinnego, a nie jakiś z wit. C a więc roślinny z wit. C. Np Super Spirulina Forte (z zawartością 35% glonów).

"Biały brzuszek" to bardzo nieprecyzyjne stwierdzenie, np u czarnych często nie widać nic nadzwyczajnego. Jedyny objaw ciąży to często "wydęty" kształt. Poza tym molka trzymana w akwa z samcem/samcami jest przeważnie naookrągło w ciąży. Tym bardziej, że z jednego zapłodnienia może zajść w kilka ciąż. Po co więc 3 samce na 1 samicę?! Warto tu podać, że rodzi co ok 46 dni (żaglopłetwa ok 56 dni) a poród może trwać nawet kilka dni, a młode rybki mogą pojawiać się, w tym czasie, co kilka godzin.

Kiedy widać białą rurkę to zbliża się już rozwiązanie, a nie "rybka jest już w ciąży". Poza tym widać ją zwykle tylo u czarnych molinezji. Dopiero wtedy można przełożyć do kotnika. Jeśli mamy dużo roślin pływających to możemy odpuścić kotnik, bo rybki same się w nich ukryją. Wtedy można je odłowić i przełożyć bezpośrednio do kojca (nie mylić z kotnikiem!). W kotniku tylko odbywa się poród, narybek trzymamy w kojcu siatkowym, który jest większy i ma większy przepływ wody.
ksz755(0.20) 2010-12-22 17:28:53
 (1) 
brak_avatara
a te male molinezje to nie powinny trochę więcej urosły?
qwerty666(0.10) 2009-06-18 12:57:51
 (1) 
brak_avatara
zaciekawiło mnie to 3 samce na jedną samicę a co do poradnika super!!
Qwertykloper(10.72) 2009-02-03 19:27:51
 (0) 
Dobre. Przyda mi się.

DODAJ KOMENTARZ

Jedynie zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodając komentarze, pamiętaj o tym, że nie mogą one:
- zawierać zwrotów i wyrazów uznawanych za wulgarne, treści pornograficznych,
- naruszać dóbr osobistych, praw autorskich osób trzecich,
- rozpowszechniać przemocy bądź nawoływać do jej szerzenia,
- zawierać reklam, odnośników komercyjnych i łańcuszków.

Pamiętaj!
Postaraj się nie umieszczać w komentarzach jedynie buziek i emotikon - tak aby każdy nowy wpis wnosił na stronę Spryciarze.pl coś przydatnego i wartościowego.