pomysł

3
Jak przerobić zwykłe głośniki do gniazdka tak żeby były na baterie
Jak przerobić zwykłe głośniki do gniazdka tak żeby były na baterie
dodał: konrad62640   data dodania: 2009-02-26 16:16:38

dodane odpowiedzi

hufi (0.47)

2009-02-27 07:56:25

(0)

Rozumiem, że chodzi o głośniki komputerowe? Trzeba rozebrać ten głośnik, który ma wzmacniacz i zasilacz czyli ten, z którego wychodzi kabelek do sieci 230V. W środku powinieneś znaleźć elektronikę wzmacniacza i układ zasilania - transformator z prostownikiem. Zmierz napięcie wychodzące z prostownika (za diodami i kondensatorem filtrującym). Jeśli są 2 przewody idące do płytki wzmacniacza, a napięcie jest nie większe niż 12V to po prostu wywal transformator a kable zasilające wzmacniacz przelutuj do jakiegoś koszyczka z bateriami - dobierz taki na odpowiednią ilość baterii aby napięcie z nich było takie jak z oryginalnego zasilacza - np. 9V czy 12V. Jeśli napięcie będzie większe niż 12V to zabawa staję się bardziej kłopotliwa - trzeba więcej baterii :(, podobnie - jeśli napięcie będzie symetryczne - czyli 3 przewody - masa, + i - . Wtedy też - jeśli okaże się, że oryginalny wzmacniacz jest zasilany np. +15V, 0, -15V to baterii będzie trzeba aż 20 !!
Można też, ewentualnie, wywalić wzmacniacz zostawiając same głośniki, i kupić w jakimś sklepie elektronicznym albo wysyłkowym płytkę wzmacniacza głośnikowego małej mocy - np 5W zasilanego niskim napięciem - np 9V, i zamontować zamiast oryginalnego. Kiedyś zrobiłem sobie takie małe "turystyczne" głośniczki właśnie z jakiegoś prostego wzmacniaczyka kilkuwatowego na 12V - miało to może ze 3W może z 5W ale pod namiot czy na plażę do posłuchania radia z MP3 spokojnie wystarcza :)

Daniel_321 (4.02)

2009-02-26 16:49:06

(0)
brak_avatara

Wątpie że sie da jak sie da to tak dużo ich będzie że ci się odechce !!

dodaj odpowiedź

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać odpowiedzi

Dodając wpisy, pamiętaj o tym, że nie mogą one:

- zawierać zwrotów i wyrazów uznawanych za wulgarne, treści pornograficznych,
- naruszać dóbr osobistych, praw autorskich osób trzecich,
- rozpowszechniać przemocy bądź nawoływać do jej szerzenia,
- zawierać reklam, odnośników komercyjnych i łańcuszków.

Pamiętaj!

Postaraj się nie umieszczać w odpowiedziach jedynie buziek i emotikon- tak aby każdy nowy wpis wnosił na stronę Spryciarze.pl coś przydatnego i wartościowego.