Jak zbudować profesjonalny kran kamerowy

Poradnik dodany przez: Spryciarze.pl
5900 0

Siemanko! Tym razem chłopaki z „5 Sposobów na…” postanowili udostępnić swojego skilla innym. Co z tego wyszło? Sprawdźcie dzisiejszy film, w którym pomagamy Cyber Marianowi! W nowym projekcie, którego myślą przewodnią jest sentencja "razem damy radę" zobaczymy jak chłopaki pomagają swojemu gościowi zbudować profesjonalny i wypasiony kran kamerowy.

Każdy początkujący lub bardziej zaawansowany i siedzący w temacie reżyser wie, że żeby nakręcić dobrą produkcję są potrzebne dobre ujęcia filmowe, natomiast do dobrych ujęć potrzeba oczywiście... dobrego sprzętu! Dla tego w tym filmie dowiecie się jak zrobić kran kamerowy w zaciszu domowego warsztatu. Do wykonania całej konstrukcji po za kilkoma składnikami będziemy na pewno potrzebować kilku rąk do pomocy dla tego warto uprzednio zaopatrzyć się w kolegę czy wujka, którzy chętnie nam pomogą sklecić nasz statyw.
Do wykonania naszego kranu po za takimi drobnostkami jak śrubki, nakrętki i nakładki potrzebujemy parę kątowników i płaskowników, pręt, profile aluminiowe, które będą główną osią naszej konstrukcji, ramę i łańcuch od roweru oraz metalowe linki. Do tego potrzebować też będziemy przeciwwagi, która będzie umieszczona na końcu konstrukcji na naszym pręcie - najlepiej użyć ciężarki do sztang. Na koniec do całości montujemy uchwyt do telefonu oraz kamerę i gotowe! Cały proces jest dokładnie pokazany na filmie krok po kroku w taki sposób, że na pewno się nie pogubicie ;)

Koniecznie zajrzyjcie na kanał Castorama Polska, na którym znajdziecie więcej takich filmów: https://www.youtube.com/channel/UCspupHRz2U_e6RE3VDYy41w

Do poradnika Jak zbudować profesjonalny kran kamerowy przypisano następujące tagi:

aparaty i kamery kran kamerowy cyber marian ujęcia filmowe razem damy radę jak zrobić kran kamerowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować profesjonalny kran kamerowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...