Od czego zacząć naukę gry na gitarze

Od czego zacząć naukę gry na gitarze

Chcesz zacząć grać na gitarze, ale nie za bardzo wiesz jak to się tego zabrać. Mam nadzieję, że po przeczytaniu kilku porad, będziesz miał pewną wiedzę i spokojnie zabierzesz się do nauki.

Krok 1 - Wybór gitary

Pierwszym istotnym krokiem jest wybór gitary. Naukę można zacząć od gry na gitarze klasycznej lub akustycznej. Warto zacząć od klasycznej, gdyś posiada ona nylonowe struny, które są dość miękki i opuszki palców nie będą tak boleć, jak w przypadku drugiej gitary, posiadającej metalowe strony. Natomiast jeśli posiadasz już instrument, ale był on przez większość czasu nieużywany, to z pewnością na początku trzeba będzie wymienić struny, gdyż starsze struny mogą zapewniać fałszowanie instrumentu i uniemożliwić jego właściwe nastrojenie. W przypadku starszych instrumentów równie często mogą pojawiać inne zniekształcenia, dlatego jeśli poważnie chcemy przystąpić do nauki, należy nabyć dość nową gitarę.

Krok 2 - Wielkość gitary

Osoby młode i dorośli mogą zacząć naukę na gitarze w standardowej wielkości. Natomiast dzieci do 12 roku życia należy zaopatrzyć w gitarę 3/4 , która ułatwi im poprawne trzymanie instrumentu.

Krok 3 - Kursy i nauka

Dzieciom przyda się także pomoc nauczyciela. Młodzież i osoby starsze mogą rozpocząć swoją naukę z pomocą kursu gitarowego, a efekt może być bardzo zbliżony do pracy z nauczycielem, ale w konsekwencji tańszy. Oczywiście należy zacząć od kursów podstawowych i przeznaczonych dla początkujących adeptów. Następnie poszerzać swoje zainteresowania i dobrać taki zakres tematyczny, który jest najbardziej interesujący.

 

Doskonałym pomysłem jest nauka w domu z pomocą kursu gitarowego w połączeniu z lekcjami z nauczycielem. Zaawansowani i doświadczeni gitarzyści, którzy chcą nadal się rozwijać także korzystają z nauk nauczycieli czy bardziej zaawansowanych kursów, nie ma w tym nic dziwnego i nadzwyczajnego. Jeśli posiadasz znajomych, którzy potrafią grać na gitarze lub uczą się, to na pewno warto wymieniać się z nimi doświadczeniem i technikami.

Uwaga

Pamiętaj, że najważniejsza jest cierpliwość, wytrwałość i determinacja. Nie możesz się także nudzić, jeśli tak jest, to gitara nie jest instrumentem dla Ciebie. Wybierz  dobry instrument, abyś nie miał niepotrzebnych problemów w czasie nauki.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak poznać chwyty gitarowe - nauka gry na gitarze #1

Skomentuj poradnik

Poradnik Od czego zacząć naukę gry na gitarze skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!