Pytanie

Awatar

Chcę się dowiedzieć jak namierzyć telefon.

Chcę się dowiedzieć w jaki sposób namierzyć telefon, lokalizację, w której się znajduje. Chodzi o moje dziecko, podejrzewam, że wpadło w złe towarzystwo. Późno wraca do domu i myślę, że spotyka się z jakimiś złymi rówieśnikami. Chcę to sprawdzić i do tego właśnie potrzebny mi jest sposób na namierzenie telefonu. Jego telefon to Sony z systemem Android, może to pomoże.

(0)
0

(0)
Zapytał(a)~elzieta422012-11-12 13:54:13
Kategoria telefony komórkowe - modyfikacje i naprawy
Tagi lokalizacja

Odpowiedzi (2)

Awatar

A czy przypadkiem nie spisała by się aplikacja przeznaczona typowo do lokalizacji skradzionego telefonu? Mam na myśli PhoneLocator Pro, który instaluje się na telefonie, później wystarczy wysłać z góry ustaloną komendę SMSem z drugiego telefonu. Program automatycznie włącza GPS, po czym na drugi telefon dostajesz SMSa z linkiem do google maps, gdzie masz precyzyjnie określoną lokalizację telefonu. Kiedyś bawiłem się tym programem i już za bardzo tego nie pamiętam, ale wydaje mi się że telefon nie wyświetlał żadnej informacji o namierzaniu, dodatkowo program można ukryć w menu, dzięki czemu druga osoba nie ma o nim pojęcia. Z darmowych programów polecam Findroid. Telefon oczywiście musi być zrootowany aby zewnętrzna aplikacja mogła uaktywnić GPS.

Odpowiedział(a)karol992 dodano 2012-11-12 14:44:35
(0)
0
(0)
Awatar

Na telefony z systemem android istnieje Aplikacja "Gdzie jest Dziecko"

Można wiele o niej poczytać np. W google. Można ją pobrać z Android Market/Google Play

korzysta on z sieci GSM i po aktywacjii na telefonie rodzicia wysyła sms-a  z informacjami o położeniu telefonu dziecka.

Aplikacja Musi być zainstalowana na OBY DWÓCH telefonach.

Proponuje także uniemożliwić od-instalowanie aplikacji na telefonie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odpowiedział(a)AndroidHELPER dodano 2013-06-16 21:11:22
(0)
0
(0)