Pytanie

Awatar

Co w takim wypadku zrobić?

Witajcie! Powiedzmy, że mam koleżankę, której ojciec, dziwnie się w stosunku do niej zachowuje, mówi jej dziwne teksty (normalne jeśli chodzi o chłopaka do dziewczyny, ale nie ojca do córki), pyta różne intymne rzeczy, ciągle by ją tylko przytulał i całował .. ona nie wie co ma zrobić, co jej poradzić ?

(0)
0

(0)
Zapytał(a)Lady_Rose2010-08-07 18:02:07
Kategoria rodzina
Tagi pytania ojciec intymność

Najlepsza odpowiedź

Awatar

Szkoda że nie napisałaś ile ta Twoja koleżanka ma lat.Może po prostu jej ojciec zdał sobie sprawę,że do tej pory jego mała córeczka teraz zaczyna dorastać i nie może się jeszcze z tym pogodzić, dlatego nadmiernie okazuje jej tą ojcowską miłość i che ją na siłe ustrzec przed nieodpowiednimi jego zdaniem chłopakami bądź ogólnie towarzystwem. Najlepiej by było gdyby szczerze z nim porozmawiała skoro tak jej to przeszkadza,przy okazji może mu wyjaśnić,że już nie jest dzieckiem,ale tez nie chce rozmawiać o swoich intymnych sprawach,bo ją to np. krępuje,a jak będzie miała jakiś problem to po prostu sama zwróci się do niego o pomoc. Jeśli to nie pomoże, to może przecież porozmawiać z matką,że nie podoba jej się zachowanie ojca i źle się z tym czuje.Może ona będzie w stanie ''doprowadzić go do pionu''. Osobiście to mi się jednak wydaje,że tatuś chce trzymać pod kloszem swoją kochaną córunię,ale jeśli ją dotyka w dwuznaczny sposób,a rozmowa z nim nie pomoże i matka też zlekceważy problem to są różnego rodzaju instytucję,które mogą jej pomóc.Numery telefonów na pewno znajdziesz na internecie.Mam nadzieję że jednak nie okażą się potrzebne.Pozdrawiam cieplutko i mam nadzieję,że wszystko się ułoży.Trzymam kciuki :)(0)
0
(0)

Odpowiedział(a) -Lena- dodano 2010-08-08 14:01:48

Odpowiedzi (2)

Awatar

Szkoda że nie napisałaś ile ta Twoja koleżanka ma lat.Może po prostu jej ojciec zdał sobie sprawę,że do tej pory jego mała córeczka teraz zaczyna dorastać i nie może się jeszcze z tym pogodzić, dlatego nadmiernie okazuje jej tą ojcowską miłość i che ją na siłe ustrzec przed nieodpowiednimi jego zdaniem chłopakami bądź ogólnie towarzystwem. Najlepiej by było gdyby szczerze z nim porozmawiała skoro tak jej to przeszkadza,przy okazji może mu wyjaśnić,że już nie jest dzieckiem,ale tez nie chce rozmawiać o swoich intymnych sprawach,bo ją to np. krępuje,a jak będzie miała jakiś problem to po prostu sama zwróci się do niego o pomoc. Jeśli to nie pomoże, to może przecież porozmawiać z matką,że nie podoba jej się zachowanie ojca i źle się z tym czuje.Może ona będzie w stanie ''doprowadzić go do pionu''. Osobiście to mi się jednak wydaje,że tatuś chce trzymać pod kloszem swoją kochaną córunię,ale jeśli ją dotyka w dwuznaczny sposób,a rozmowa z nim nie pomoże i matka też zlekceważy problem to są różnego rodzaju instytucję,które mogą jej pomóc.Numery telefonów na pewno znajdziesz na internecie.Mam nadzieję że jednak nie okażą się potrzebne.Pozdrawiam cieplutko i mam nadzieję,że wszystko się ułoży.Trzymam kciuki :)

Odpowiedział(a)-Lena- dodano 2010-08-08 14:01:48
(0)
0
(0)
Awatar

Nistety z tego co piszesz to może nie wyglądać to zbyt pozytywnie.

Przede wszystkim warto wiedzieć jakie relacje panują pomiędzy ojcem i córką. Być może wynika to z dużej szczerością panującej pomiędzy obydwojgiem.

Jednak jeżeli Twoja koleżanka czuje się z tym źle, to powinna najlepiej porozmawiać z kimś z rodziny, np. z mamą lub kimś z rodzeństwa.

Odpowiedział(a)kaliska dodano 2010-08-16 12:04:07
(0)
0
(0)