Pytanie

Avatar użytkownika

Czy ten sposób można by było poruszyć wiatrak ?

Po przez wodę wyjaśnione jest na obrazku

Dodane obrazy:

Odpowiedzi (5)

Odpowiedział(a) szczerbus9 dodano 2011-09-01 16:01
Avatar użytkownika

to jest coś na wzur silniczka parowego. jak zatkasz wlew (otwór z lejkiem) to uzyskasz większe ciśnienie wody i większą siłe  na wiatraczku. jak go nie zatkasz to palnik będzie wręcz przeszkadzał

Odpowiedział(a) magnes1 dodano 2011-09-01 17:38
Avatar użytkownika

Dzienkuje za informacje a, czy coś zmienić ? Jak byś mógł to byś bardziej opisał co pasuje czy, co nie karze ci ale, czy byś spróbował ?

Odpowiedział(a) TAMIR dodano 2011-09-02 17:16
Avatar użytkownika

a czy moglbys  mniejwiecej opisac do czego dolkadniej mialo by to sluzyc i w jakim celu mialo by byc stosowane to moze udalo by sie pare korzystnych zmian wprowadzic bo opis schematu ktory podales jest badz co badz troche chaotyczny

Odpowiedział(a) magnes1 dodano 2011-09-02 18:24
Avatar użytkownika

Ok. Miałop być wykorzystane do, obrotu koła po, przez wiatrak kręcony(popychany przez wode z kotła.

Palink jest po to, aby zwiększyć temprature i żeby woda się podnosiła.

Mam nowy pomysł zamiast Zapory przy Rurze z, wodą z beczki do wiatraka zrobić wśrodku taką mini beczke wlewa się wode po, przez główną beczke do mniejszej beczki i obok maszyny zamontować sprzegło które będzie podnosiło lekko beczkę do, góry i zamontować rure do odpływu do rury z wodą. Tylko ja nie wiem jak, zrobić ten sprzegło albo, pedał aby podnosiło ten mini baniak. 

 

Ps Chce zrobić naped do, koło i zrobić mini samochodzić  :) 

Odpowiedział(a) TAMIR dodano 2011-09-02 20:10
Avatar użytkownika

geniuszem nie jestem ale wg mnie cos takiego nie ma prawa zadzialac. jesli ten "wiatrak" a wlaqsciwie turbina wodna w tym przypadku mialby cokolwiek poruszac towoda musialaby sie na nia ciagle lac strumieniem a przy gotowaniu woda Ci sie podniesie tylko nieznacznie ze pewnie nawet turbiny nie ruszy. MOZE cos by z tego wyszlo gdyby zrobic z tego jak kolega wyzej napomknol naped parowy bo turbiny wodne to tylko przy stalym srumieniu wody i do napedu urzadzen stacjonarnych sie nadaja. sproboj to przerobic tak zeby zamiast rury ktora odprowadza wode byla taka ktora byla nad jej powierzchnia i odprowadzala pare, wlew wody koniecznie zamkniety. ale i to raczej bedzie za slabe zeby ustrojstwo ruszyc. poszukal w googlach jakichs schematow silniczkow parowych moze znajdzie sie cos dla ciebie. zycze powodzenia.