Pytanie

Avatar użytkownika

Jak odmawiać różaniec słyszałam że są różne sposoby, ale czy to prawda>?<

Brak opisu

Odpowiedzi (2)

Odpowiedział(a) Siostra dodano 2012-11-09 08:50
Avatar użytkownika

Najpierw mówimy modlitwę Wierzę w Boga , potem na kolejnych paciorkach Ojcze nasz ,trzy razy Zdrowaś Maryjo Chwała Ojcu .

I tak doszliśmy do rozważania pierwszej tajemnicy. Różaniec podzielony jest na cztery części, z których każda składa się z pięciu tajemnic (zobacz => tajemnice różańcowe ). Po rozważaniu każdej z nich odmawiamy "dziesiątkę różańca", która składa się z Ojcze Nasz, dziesięć Zdrowaś Maryjo i na końcu Chwała Ojcu. Na zakończenie różańca odmawiamy Pod Twoją obronę.

 

Jeśli nie znasz modlitw na pamieć wystarczy wziać modlitewnik i je czytać. Ja odmawiam różaniec codziennie, to naprawdę pomga w codziennych problemach i przetrwaniu do dnia następnego. Dzięki obecności Boga w moim życiu jest one lepsze i łatwiejsze, a różaniec jest jednym ze sposobów nawiazania z nim dialogu i okazania swojej wiary. Dlatego zachęcam wszystkich, różaniec z rana lepszy niż śmietana. Warto poświecić chwilkę na jedną dziesiątkę różańca chociażby.

 

Odpowiedział(a) Siostra dodano 2012-11-09 08:54
Avatar użytkownika

A tutaj odnośnie tajemnic link, żebyś mógł sobie poczytać i zobaczyć, że różaniec to nie tylko paciorki, każdy z nich opowiada coś innego, niesie ze sobą inne wartości. Wiedząc i znając je odmawianie różańca jest zupełnie inne, dużo głębsze. Każdy paciorek przesuwany między palcami to ważna rzecz, najważniejsza w tej chwili na świecie. Emocje, wzroszenia, wyznanie wiary. 

Dodane linki: