Pytanie

Avatar użytkownika

Jak podłączyć tą wieżę?

Mam wieżę International AN-1100A z lat 90 i nie mam oryginalnych kolumn, jak podłączyć do niej głośniki?

Dodane obrazy:

Odpowiedzi (2)

Odpowiedział(a) kanafciu dodano 2012-05-13 00:09
Avatar użytkownika

no to jest zwykłe gniazdo aux. Podłączasz to w ten sposó:

1) jeśli masz głośniki/kolumny z gniazdem aux to tylko wkładasz wtyk z jednego głośnika/kolumny do gniazda obok "R" a drugie obok "L"

2) jeśli nie masz gniazda aux w głośnikach/kolumnach to w tej "dziurze" z wyjścia aux jest "+" a na takiej jakby obudowie tego gniazda jest "-", i tak samo podłączasz jeden obok "R" i drugi obok "L".

Nie wiem tylko po co po dwa wyjścia na jeden kanał skoro to nie jest segmentowa wierza i nie trzeba doprowadzać wejścia wtedy byłoby to tak że jeden - i jeden + to wejście a pozostałe dwa gniazda to wyjścia?? a może są po dwa gniazda żeby podłączyć dwa głośniki na jeden kanał..

 

Odpowiedział(a) pitpit7 dodano 2013-01-25 16:05
Avatar użytkownika

Moim zdaniem jest to stereo czyli (podwójny) dźwięk który odtwarzany jest za pomocą dwóch lub więcej głośników, pod warunkiem że pochodzi on z dwóch kanalów.

Podłączasz to w następujący sposób:

Pierwszą i trzecią kolumnę do gniazda L i R (front)-przód

oraz drugą i czwartą do L i R (rear)-tył

W pokoju powinno wyglądać to tak, że na ścianie na przeciwko ciebie powinny znajdować sie kolumny L i R PRZÓD a za tobą L i R TYŁ.

Takie podłączenie daje efekt stereofoniczny, ale również można zasymulować efekt kwadrofoniczny rozmieszczeając kolumny na krzyż.

Myślę, że wszystko jest jasne i zrozumiałe.Pozdrawiam.