Pytanie

Avatar użytkownika

Jak to jest w klasie wielozawodowej i kto z was do takiej chodził?

Mam zamiar iść do szkoły zawodowej jako elektromechanik albo ślusarz. Co robi elektromechanik, co naprawia? Czy jak będę się uczył jako ślusarz to będę mógł zrobić kurs spawania i na obrabiarki CNC. Mieszkam obok wieruszowa i wielunia, są to małe miasta, czy znajdę tam pracę w tych zawodach? I co będę robił po ukończeniu szkoły elektromechanik? Nie elektromechanik pojazdów samochodowych, bo to wiem że sie naprawia samochody, chodzi mi o elektromechanika.

Odpowiedzi (3)

Odpowiedział(a) darek dodano 2013-04-18 07:41
Avatar użytkownika

Proste, ja jestem w wielozawodowej, mam normalne lekcje jak w normalniej szkole, żadnych przedmiotów zawodowych, chodzą ze mną do klasy fryzjerki, lakiernicy, mechanicy, elektrycy itp. 

Swój zawód szlifujesz na praktykach. Ja teraz żałuję.

Wielozawodowa to jest kicz, idź do normalnej zawodówki gdzie będziesz miał przedmioty zawodowe, praktyki na warsztatach szkolnych, więcej się nauczysz niż w jakiejś prywatnej w firmie gdzie powiedzą Ci że jesteś od sprzątania itd.

Odpowiedział(a) krych1997 dodano 2013-04-18 15:36
Avatar użytkownika

Tylko że ślusarz jest tylko w jednej szkole a elektromechanik w dwóch. Na początku byłem za tym żeby iść na elektromechanika, ale boje się że nie znajde praktyk i nie wiem co dokładnie robi elektromechanik. Za ślusarza łatwiej znajde praktyke i pracę. A ty za kogo się uczysz? Gdzie znajde praktyke jako elektromechanik? Według mnie wszędzie na początku praktyk jest sie od sprzątania itp... .

Odpowiedział(a) darek dodano 2013-04-19 07:54
Avatar użytkownika

Ja jestem w klasie o 2 zawodach, technik mechanik, i technik mechatronik