Pytanie

Avatar użytkownika

Jak zrobić żelowe paznokcie?

Dostałam sprzęt do zakładania tipsów i dużo innych elementów do wykonywania paznokci. Gdzie mogę znaleźć instrukcję jak zrobić żelowe paznokcie?

Odpowiedzi (1)

Odpowiedział(a) kasia0008 dodano 2012-10-18 08:54
Avatar użytkownika

1) Należy ubrać czarną bluzeczkę - gdyż w czasie utwardzania żelu mamy lampę skierowaną w kierunku siebie, światło z lampy odbija się od naszej bluzki i jesli jest biała - możemy utwardzić wszystko co jest przed nami 
Lampę ustawiamy najlepiej po lewej stronie, nawet jak robimy prawą dłoń. Przynajmniej ja przetestowałam rózne pozycje lampy i tak jest najlepeij wg mnie.

 

2) Zawsze zaczynam od zrobienia lewej ręki, łatwiej mi (jestem praworęczna) - więc na zachętę zaczynam robić lewą. Mimo nawet bardzo wysokich umiejętności - lepiej zaprojektować tak stylizację, aby dała się wykonać również przy użyciu lewej dłoni. 3) Dzień wcześniej można nałożyć na skórki obficie remover, poodsuwać skórki patyczkiem i wytrzeć suchym wacikiem. Na drugi dzien już w trakcie stylizacji będzie nam łatwiej, wystarczy wtedy użyć kopytka metalowego i to co zostanie (zbyt duże skórki) wyciąć cążkami. Skórki są już elastyczniejsze i łatwo się je usuwa. Właściwa stylizacja (odnowa) , w nawiasach wypisane przedmioty które używam przy danym etapie:1) (cleaner, waciki, pędzel do pyłu, pilniki - i-nails 80/100 i 100/180 białe elipsy, cążki, dłutko metalowe, blok polerski) przemywam paznokcie cleanerem. Odsuwam skórki, wycinam cążkami to co zbędne, spiłowuję całą powierzchnię żelu pilnikiem 80/100 a w okolicy odrostu 180/100, dokładnie - tak aby nie zostały błonki w pobliżu macierzy. W czasie piłowania posługuję się pędzlem do pyłu. 

 

2) (primer, waciki) - przecieram suchym wacikiem wszystkie opiłowane nalezycie paznokcie, nakładam primer na fragmenty naturalnego paznokcia. Idę sobie zrobić herbatę.... (primer mui dobrze wyschnąć).3) (żele, pędzle, lampa) - nakładam żele, ozdoby itd....4) (cleaner, pilniki, blok biały i ewentualnie czerwony, Quick Finish)przemywam paznokcie, nadaję ostateczny kształt, matowię elgancko blokiem, kładę QF i lampa - i koniec