Pytanie

Avatar użytkownika

Mam dość trudne pytanie, jak jest zbudowany akumulator a jak ogniowo galwaniczne?

Potrzebuję tych informacji, będę wdzięczny jak ktoś mi odpowie.

Odpowiedzi (3)

Odpowiedział(a) tracexpert dodano 2012-11-12 14:20
Avatar użytkownika

Układ utworzony przez dwie elektrody zanurzone w elektrolicie, zdolny do wytwarzania energii elektrycznej kosztem reakcji chemicznej zachodzącej w tym układzie nazywamy ogniwem elektrochemicznym, galwanicznym lub ogniwem pierwotnym. 

 

Akumulator, zwany tez ogniwem wtórnym, jest to ogniwo odwracalne, przeznaczone do magazynowania energii elektrycznej. Akumulator po wyładowaniu można ponownie doprowadzić do stanu całkowitego naładowania, przy czym proces ładowania i wyładowania może być powtarzany wielokrotnie. 

 

Ogniwo galwaniczne było jako pierwsze, wymyślił je Volt. Jednak nie miało ono zdolności ładowania ponownego, potem wymyślono ogniwo galwaniczne wtórne, czyli nasze baterie, akumulatory itd. Dzięki zanurzeniu blaszek w kwasie siarkowym i ich kilkukrtonemu ładowaniu i rozładowaniu elektrolity nabierają własności magazynowania energii. W ten sposób można akumlator ładować wiele razy, oczywiście ma swoją żywotność.

Odpowiedział(a) bomberman dodano 2012-11-12 14:21
Avatar użytkownika

Jemu chodziło bardziej o budowę niż różnice. Te łatwo znaleźć w internecie.

Budowa tych dwóch ogniw wygląda następująco:

 

AKOMULATOR
-boczne łączniki płyt
-klatka w technologii
-adapter stopki
-pokrywy biegunów
- ergonomiczne uchwyty
-mikroporowate sepatory kopertowe

OGNIWO GALWANICZNE:
-wodór 
-powietrze
-anoda
-katoda
-elektrolit
-woda
-wartswy separujące
-tlenowe pole prądowe
-niewykorzystany wodór

Odpowiedział(a) debowy189 dodano 2012-11-12 14:22
Avatar użytkownika

Akumulator stanowi źródło prądu. Składa się z ogniw połączonych ze sobą elektrycznie.  Z dwu skrajnych ogniw posiada wyprowadzenia tzw. końcówki biegunowe dodatnią i ujemną, które mają kształt ściętych stożków o tej samej wysokości ale różnych średnicach.

 

Ogniwo galwaniczne jest to układ złożony z dwóch półogniw i spełniający warunek, że po połączeniu półogniw zewnętrznym przewodnikiem metalicznym następuje w nim przepływ elektronów.