Pytanie

Avatar użytkownika

Problem ze sciagnieciem ksiazki

Witam... Chcialbym sciagnac ksiazke ktora jest w formacie pdf. Jak ja otwieram w notatniku to wyskakuja mi takie znaczki...Ę«yűwĺw٤— Jak mam temu zapobiec??

Najlepsza odpowiedź

Odpowiedział(a) tomek90 dodano 2011-06-20 20:39
Avatar użytkownika

Musisz ją otworzyć w programie Adobe Reader.. (link poniżej) 

 

pzdr. tomek90 

Dodane linki:

Odpowiedzi (3)

Odpowiedział(a) tomek90 dodano 2011-06-20 20:39
Avatar użytkownika

Musisz ją otworzyć w programie Adobe Reader.. (link poniżej) 

 

pzdr. tomek90 

Dodane linki:

Odpowiedział(a) Tutoriale dodano 2011-06-21 18:56
Avatar użytkownika

@tomek90

Nie podawaj szkodliwych porad

 

Adobe Reader jest jeszcze bardziej dziurway niz Windows i Office!
Zainstaluj Sumatrę PDF  (na slabe komputery) albo Foxit reader:

 

foxit reader: http://download.cnet.com/Foxit-Reader/3000-10743_4-10313206.html

sumatra: https://kjkpub.s3.amazonaws.com/sumatrapdf/rel/SumatraPDF-1.6-install.exe

 

 

Przeczytaj: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2011/20/najczesciej-atakowane-oprogramowanie.aspx

 

Najczęściej atakowane oprogramowanie, to... tematy: Adobe, Adobe Flash, Adobe Reader, antywirusy, Bezpieczeństwo, exploity, hakerzy, luki, malware, trojany 19 maja 2011 17:29 komentarze (4)

 

Nie, nie Windows i nie pakiet Office. Nowym liderem w kategorii ulubionego celu hakerów, jest Adobe Reader. Reklamy GoogleLag din egen hjemmeside3klikk - din egen hjemmeside & blog Over 850.000 webhoteller onlinewww.one.com

Adobe generalnie nie ma wielu powodów do zadowolenia. W kategorii softu najczęściej atakowanego przez hakerów, na globalnej liście TOP 10 Kaspersky Lab, aż 5 pozycji okupuje oprogramowanie Adobe.

Oprogramowanie antywirusowe w sklepie Komputer ŚwiatKup teraz

W raporcie IT Threat Evolution for Q1-2011 uwzględniono globalne statystyki. Jak się okazuje, aż na 40,78% przebadanych pecetów, był zainstalowany Adobe Reader z niezałataną, krytyczną luką bezpieczeństwa oznaczoną jako SA 38805 - zidentyfikowaną we wrześniu 2010 roku. Na miejscu drugim i trzecim - Adobe Flash (2 luki). W czołówce jest jeszcze Adobe Schockwave (pozycja 9) i Adobe Reader (pozycja 10) z kolejną luką. Dominujący jeszcze w ubiegłym roku Microsoft, jest reprezentowany w TOP 10 przez popularną lukę w programie OneNote z pakietu Office (pozycja 8). Tym samym mamy zmianę lidera w niechlubnym rankingu. Kojarzony zwykle, słusznie lub nie z dziurawym oprogramowaniem Microsoft, oddał pałeczkę nowemu liderowi, Adobe.

Nawet jeśli Adobe aktualizuje swoje oprogramowanie, to nie zawsze to samo robią użytkownicy (także firmy). Przykład - wciąż popularny Adobe Acrobat 9 używany przez biznes. Na rynku jest już wersja X (10)

Pozostali producenci popularnego softu, który wylądował w czołówce to: Apple (QuickTime na pozycji 6), Sun (Java JDK/JRE/SDK na pozycji 5), oraz Winamp (na pozycji 7). Ranking obejmuje 10 najczęściej wykrywanych luk, spośród ponad 28,7 mln zidentyfikowanych przez Kaspersky Lab w pierwszym kwartale 2011 roku.

Ostania kwestia, która wymaga komentarza. Nie łączcie automatycznie luk z wadami oprogramowania czy brakiem aktualizacji. Wykryte luki, zostały w większości przypadków załatane przez producentów - niestety nadal są popularne, ponieważ użytkownicy często NIE AKTUALIZUJĄ raz zainstalowanego softu. Przykładowo, wspomniana luka numer jeden z Adobe Reader'a w najnowszej wersji już nie występuje. Nadal jest jednak TOP 1, ponieważ większość użytkowników wciąż korzysta ze starej wersji programu.

Odpowiedział(a) Programowanie_w_Logo dodano 2011-06-23 09:14
Avatar użytkownika

W Notatniku nie otworzysz PDF'a. Gdy to robisz, Notatnik wyświetla jedynie kod źródłowy całego pliku. Ten kod jest prawidłowo interpretowany dopiero przez programy przeznaczone do odczytywania plików w formacie PDF. Dlatego pobierz któryś z programów, o których piszą koledzy powyżej, i dopiero w tym programie
odczytasz PDF'a.