Pytanie

Avatar użytkownika

Pytanie do fanów rybek :) Zdradźcie swoje metody jak łowić suma

Brak opisu

Odpowiedzi (5)

Odpowiedział(a) wojas86 dodano 2012-11-19 08:49
Avatar użytkownika

Łowiąc suma nie należy oszczędzać na solidnym sprzęcie. Słaba jakość, niedopracowanie sprzętu a przede wszystkim brak wytrzymałości zemszczą się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Niestety najczęściej zdarza się to już przy pierwszym większym sumie. Połamane wędki, uszkodzone przelotki, porozrywane kabłąki w kołowrotkach, uszkodzone przekładnie to norma gdy do połowu sumów używa się nieodpowiedniego sprzętu. 

 

Co do metody połowu to polecam gruntówkę z ciężkim ołowiem dennym. Niestety nie spinninguję. Co do przynęt to niestety najskuteczniejszą z nich jest żywiec. Jako że nie mam sadystycznych upodobań i nie lubię męczyć jednaj ryby by schwytać drugą (która i tak powędruje do wody), stosuję inne przynęty. Bardzo skuteczna jest wątroba. Jest to tania i bardzo skuteczna przynęta, jednak często sprawia kłopot jej zakładanie. W celu zabezpieczenia wątroby przed spadaniem można użyć bandaża. Ja jednak używam powszechnych w karpiowaniu materiałów PVA. Kolega z którym często wybywałem na nocne sumowe zasiadki łowi również na turkucie podjadki. Te paskudne owady występują dosyć pospolicie na ogródkach działkowych.

Odpowiedział(a) patryknowackicom dodano 2012-11-20 17:11
Avatar użytkownika

Ja bym polecił na blache albo na woblera.Sprubuj też na grunt bo słyszałem że też biorą.

Odpowiedział(a) robert dodano 2013-12-11 15:26
Avatar użytkownika

mi sprawdza sie smierdzaca rosówka

Odpowiedział(a) kominiarz777 dodano 2014-01-10 14:57
Avatar użytkownika

Ja łowiąc  suma lub węgorza stosuję  prosty sposób  2-3 dni przed wybraniem się na suma lub węgorza  kwciągam z lodówki  kawałek mięsa takiego około 5x5 cm mięsa wołowego lub innego i kładę  go na czymś licząc na parapecie  lub gdzieś w takie miejsce aby na niego  swieciło słonce i leży sobie 2-3 dni  przypominam zabezpieczyć aby się nie dostały do niego koty lub ptaki  po 3 dniach mięso zaczyna śmierdziec wtedy mięso zabieram i wkładam do woreczka  tak aby zapach się nie ulatniał  nad wodą wyciągam z woreczka i zakładam na haczyk i zarzucam i czekam na branie  morze to być na grunt lub na spławik zawsze coś przyniosę  polecam !!!

Odpowiedział(a) ale oj tam dodano 2014-04-03 18:30
Avatar użytkownika

ahh ja tam łowię na 0,5 do 1 kg mięsa na haku i biorą :D