Pytanie

Avatar użytkownika

Rano w pracy mam zawsze problem bo czuję się zaspana, jak zrobić espresso na pobudzenie i czy to działa?

Rano zawsze mam taki dziwny stan zaspania, nic mi sie nie chce, oczy mi się przymykają. Pracuję na siedząco więc to sprzyja jeszcze temu. Byloby inaczej gdybym musiala sie rusza. Wiem ze espresso jest mocne, ale czy to działa? Jak je sobie zrobic samemu?

Odpowiedzi (1)

Odpowiedział(a) kerlen12 dodano 2012-10-19 10:23
Avatar użytkownika

Espresso jest mocne, trzeba to lubić. Może Cię rano po nim nawet zemdlić, ja tak przynajmniej mam. Dlatego proponuję Mokkę (link niżej) wypróbowana na sobie, działa :)

 

Ale jak chcesz przetestować espresso to musisz kupić specjalną mieszankę kaw. Do espresso używa się specjalnie przygotowanych mieszanek różnych kaw. Większość mieszanek przeznaczonych do espresso ma powyżej 80% ziaren arabiki. 

 

Paczkę z kawą oczywiście otwieramy, a ziarna wsypujemy do młynka. Kawa powinna być świeża, czyli palona nie dawniej niż kilka miesięcy wcześniej. Kawę powinno się robić w ekspresie, raczej inaczej Ci nie wyjdzie więc nabij zmieloną mieszanką ekspres. Zaczynamy ekstrakcję. Po chwili powinna leniwie wypłynąć ciemnobrązowa struga kawy. Kawy nie będzie dużo, jakieś 25 ml ale o to chodzi. Jej ma być mało, ale za to jest bardzo mocna. Są tacy co nawet jej nie słodzą, ale ja na początku proponuję dodać Ci łyżeczkę cukru. 

Nalej sobie też szklankę wody bo po wypiciu kawy możesz mieć posmak, który warto wyeliminować. Druga rzecz to to, że kawa mocno odwadnia, więc szklaneczka wody poprawi bilans. 

Dodane linki: