Pytanie

Avatar użytkownika

Zalany sony xperia j. Po dokładnym wysuszeniu telefon działa, tylko pojawił się problem z zasięgiem. Jaka może być przyczyna i co robić?

Wszystkie funkcje działają. Problem tylko z zasięgiem, nie może znaleźć sieci,czasami wskakuje play i orange, ale tylko na chwile, reszty sieci nie widzi. W regionie są dostępni wszyscy operatorzy, zasięg na 5. Wcześniej nie było problemów.

Odpowiedzi (3)

Odpowiedział(a) damekeu dodano 2013-01-30 15:21
Avatar użytkownika

Cześć,

najprawdopodobniej uszkodziłeś układ od zasięgu, to delikatna sprawa. Można go próbować jeszcze wyszuszyć i wyczyścić, ale musisz zdjąć obudowę. Chociaż może to nic nie dać i potrzebna będzie wymiana. Po kontakcie z wodą pojawia się korozja, która powoduje zwarcia a przez to uszkodzenia elektroniki, dlatego też stosuje się myjki ultradźwiękowe.

Naprawa zasięgu w domowych warunkach w sumie jest niemożliwia jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, lepiej nawet nie próbuj, chyba że masz doświadczenie to sam możesz sobie wymienić lub oczyścić zniszczone elementy. 

W linkach zamieszczam topic z elektrody co robić gdy telefon zostanie zalany, warto sobie przeczytać, żeby na przyszłość wiedzieć co robić gdy telefon nam się zaleje. 

A Tobie w tej sytuacji polecam odwiedzenie serwisu, gwarancja raczej nie obejmuje takiej naprawy, więc pozostanie Ci zapłacenie za nią z własnej kieszeni. 

Dodane linki:

Odpowiedział(a) pattie dodano 2013-03-10 09:18
Avatar użytkownika

hej, mam xperie sole, mot tel lezal przez 15 min w kaluzy. czy rozkrecales go ? zastanawiam sie nad tym bo tam jest prawie wszystko wpudowane i po odkreceniu boje sie ze cos uszkodze, a co za tym idzie- gwarancja pojdzie w las .

Odpowiedział(a) pc dodano 2013-03-11 06:55
Avatar użytkownika

Telefon działa. Okazało się, że pdczas składania nie wpiołem wszystkiego. Po ponownym złożeniu telefon jak nowy ;)