Jak czyścić kask motocyklowy

Poradnik dodany przez: Motosapiens
3714 0

Motocykle to nie tylko pasja, ale także styl życia. Ludzie, którzy raz wsiedli na motocykl najpewniej nie odpuszczą jazdy nim nigdy. Ale jak wiemy nie tylko jednoślad jest potrzebny do jazdy. Jednym z elementów, których potrzebujemy jest też kask motocyklowy. Bez niego nie powinniśmy w ogóle wsiadać na motor. Jest to element zapewniający nam bezpieczeństwo, więc warto o niego odpowiednio zadbać. 

Jak każda rzecz, kask może się przybrudzić, dlatego powiem Wam dzisiaj jak ważne jest czyszczenie i konserwacja kasku. Podpowiem też czym czyścić kask motocyklowy.

Aby wyczyścić kask motocyklowy z wyjmowanym wnętrzem wcale nie trzeba wyrafinowanej chemii - owszem ułatwia ona ten proces, ale czasem albo jej nie mamy pod ręką albo nie chcemy na nią wydawać kasy :).

Najprostszą metoda na wyczyszczenie skorupy z owadów jest "obłożenie" jej mokrymi papierowymi ręcznikami :)

Nie ma robala który nie zmiękłby po takiej kuracji :) Fakt są takie które wymagają więcej czasu ale w końcu każdy się puści.

Tak samo czyścimy szybę.

Aby wyczyścić pinlock który jest jest baaardzo delikatny trzeba go wymontować z wizjera i zanurzyć w wodzie - bądźcie bardzo ostrożni.

Pamiętajcie że im starszy macie kask tym więcej potencjalnych niespodzianek w nim możecie znaleźć :)

Wszystko się starzeje i może ulegać uszkodzeniom - uszczelki modą parcieć, kleje przestać trzymać, a elementy wykonane z plastiku utleniają się. Bądźcie delikatni :)

Wnętrze kasku które można wyjąć łatwo jest wyprać ręcznie używając do tego szamponu dla dzieci - jest hipoalergiczny i nie wywołuje łzawienia :)

Pamiętajcie żeby wypłukać resztki szamponu z upranej wyściółki kasku.

Po umyciu wnętrza, trzeba zadbać o jego dokładne wyschnięcie. Nie wolno do tego używać suszarek ani piecyków. Najlepiej jest pozostawić wyściółkę w przewiewnym miejscu i poczekać aż sama wyschnie.

Kiedy wszystko wyschnie można czysty kask poskładać do kupy i wyglancować na wysoko połysk.

W ten sposób mamy odświeżone nakrycie głowy gotowe do zabijania kolejnych rzesz owadów i robali :)

Powodzenia :)

---

Strona: http://www.motosapiens.pl

Koszulki: http://www.sklep.motosapiens.pl

Facebook: http://www.facebook.com/MotosapiensPL

---

Muzyka - "Motosapiens" - Kamil Kucharczyk i Krystian Kołacz

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić kask motocyklowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...