Jak przeciąć słoik za pomocą ... oleju

Poradnik dodany przez: eryk3319
39024 4

Jeśli twoje dziecko ma zacięcie fizyczne, ale nauczycielka w szkole nie przeprowadza doświadczeń z fizyki na lekcji, to właśnie takie proste ciekawostki naukowe będą świetnym materiałem edukacyjnym.

Doświadczenia z fizyki i chemii to na prawdę świetna zabawa dla całej rodziny  - przyjemna i ucząca zarazem. Najlepiej zacząć od eksperymentów, które nie wymagają skomplikowanych czynności i do ich przeprowadzania potrzeba łatwo dostępnych składników. Na pewno po paru takich doświadczeniach wasza pociecha będzie mogła pochwalić się znajomością eksperymentów w szkole.

Ten film pokazuje niesamowity eksperyment - jak przeciąć szkoło, a raczej szklany słoik bądź butelkę. Potrzebne nam będą olej i woda, wkładka do noża do tapet oraz palnik, którym rozgrzejemy nasz nóż. Do miski musimy nalać wodę, a następnie olej tak aby na wierzchu utworzyła się warstwa samego oleju. Jako, że jest on lżejszy od wody to będzie unosił się na powierzchni. Następnie wkładamy do miski słoik otworem do góry, po czym zalewamy do wodą do poziomu oleju. Miejsce przecięcia będzie znajdować się tam, gdzie stykają się poziomy tych dwóch cieczy. Następnym krokiem będzie rozgrzanie naszej wkładki do noża palnikiem, aż do czerwoności. Po rozgrzaniu ostrza, należy zatoczyć szybkim i energicznym ruchem okrąg wokoło słoika. Rozgrzany olej przetnie słoik.

Takie proste triki domowe i inne ciekawostki naukowe znajdziecie na przykład na tych kanałach:
https://www.youtube.com/user/SciTeraz
https://www.youtube.com/user/mattip00
https://www.youtube.com/channel/UCivl5zIV2f3p0MQ373Fo7Vw

Do poradnika Jak przeciąć słoik za pomocą ... oleju przypisano następujące tagi:

fizyczne doświadczenia z fizyki niesamowite eksperymenty triki domowe jak ciąć szkło ciekawostki naukowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przeciąć słoik za pomocą ... oleju skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...