Jak stosować filtr szary

Poradnik dodany przez: Abandon
8249 0

Dzisiaj Dominik Krawczunas pokaże Wam jak zrobić perfekcyjne zdjęcia w plenerze. Nie będzie to trudne, więc każdy sobie z tym bezproblemowo poradzi.

Przy nauce robienia zdjęć, przyda nam się podstawowa znajomość filtrów. Do dzisiejszych ujęć wykorzystamy filtr szary. Pozwoli nam to wydłużyć czas naświetlania zdjęcia. Dzięki temu uzyskamy efekt rozmytej wody, a zdjęcie nie będzie tak prześwietlone.

Długa ekspozycja zdjęcia będzie wymagała od nas zamocowania aparatu na statywie. Unikniecie dzięki temu poruszeń. Przy  wydłużeniu czasu naświetlania nasze body będzie wychwytywało najmniejsze drganie oraz najmniejszy nasz ruch. Jeśli chcemy tego uniknąć bezwarunkowo musimy zabrać ze sobą statyw albo mieć równe podłoże, na którym owy aparat oprzemy. Przyda nam się także wężyk spustowy albo timer, który wbudowany jest w doby. Ja użyłem timera w moim aparacie.

Aparaty i kamery to fascynujące urządzenia. Mam nadzieję, że moje filmy przydadzą się Wam do zakochania się w tej dziedzinie technologii, ale także sztuki :).

 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stosować filtr szary skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...