Jak uniknąć mandatu

Poradnik dodany przez: dr1v3r
2101 0

Przy rosnącej popularności filmików dla pasjonatów motoryzacji, coraz powszechniejsze stało się samodzielne naprawianie samochodu – czynność, która może zasłużyć sobie w oczach prawa na mandat. Dlatego powinniśmy być ostrożni, co i gdzie robimy oraz jakich narzędzi używamy. W takich wypadkach lepiej zlecić naprawdę profesjonalnemu warsztatowi. Jednak jeżeli planujemy myć czy czyścić części samochodowe przed blokiem może się okazać, że łamiemy przepisy drogowe. Stąd też warto zastanowić się nad własnymi działaniami i zapoznać z lokalnymi regulacjami, ponieważ mogą się one różnić w zależności od gminy, a nawet w obrębie miasta.
Porady zamieszczone na powyższym filmiki dokładnie omawiają ten problem, dając wskazówki jak uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Zwracają również uwagę, że nie każda modyfikacja w samochodzie jest od razu łamaniem prawa, jednak które z nich mogą być za takie uznane. Motoryzacja w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym tematem vlogów i filmików na YT, dlatego też warto pamiętać, że również w jej obszarze nie panuje pełna swoboda. Każdorazowa naprawa samochodu powinna być przeprowadzona przez warsztat i profesjonalnych mechaników, a samodzielnie możemy po prostu... wymienić żarówkę.
Z tego też względu przepisy drogowe chronią nas samych, innych uczestników ruchu oraz środowisko, ponieważ z różnych względów może się okazać, że używamy takich substancji, które szkodzą innym i otoczeniu. Na szczęście powyższe porady rzucają nieco światła na całą sprawę, więc możemy spokojnie się z nimi zapoznać i mieć pewność, że mycie samochodu we własnym garażu nie skończy się mandatem. Wskazówek takich udziela też szkoła jazdy na swoich kursach.

Składniki:

  • FB: http://goo.gl/C3e8KB
  • SUB: https://goo.gl/eWav6I

Do poradnika Jak uniknąć mandatu przypisano następujące tagi:

naprawa motoryzacja porady mandat szkoła jazdy przepisy drogowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uniknąć mandatu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...