Jak wybierać płyn do spryskiwaczy

Poradnik dodany przez: dr1v3r
6398 0

Zamarznięte szyby to dość poważny problem, który często pojawia się zimą. Każdy, kto ma samochód lub w jakikolwiek sposób pasjonuje go motoryzacja. W przypadku, gdy już doszło do zamarznięcia szyby konieczne jest zagrzanie samochodu. Jeśli nie jest to szybko możliwe, konieczne jest wykorzystanie koncentratu płynu zimowego lub alkoholu spożywczego. Najlepiej jednak po prostu ogrzać powoli samochód. Nie można zaś stosować wrzątku, ponieważ może to doprowadzić nawet do uszkodzenia szyby.
Często płyn do spryskiwaczy zawiera metanol. Poradnik do wybierania tego typu produktów podpowiada, że obecnie istnieją przepisy, które określają ilość metanolu w tego typu preparatach. Kupując tego typu produkty pierwszą informacją powinno być to, do ilu stopni dają one ochronę. Jednak w takiej sytuacji często mają one więcej metanolu. Warto sprawdzać ilość tej substancji, ponieważ jest ona szkodliwa dla zdrowia, a często opary takiego środka jak płyn do spryskiwaczy jest wyczuwalny w aucie.
Ogólne porady na ten temat mówią, aby kupować produkty w średniej cenie, które zazwyczaj są dość rozważnie komponowane, zarówno pod względem zawartości metanolu, jak i innych substancji. Nie można natomiast na pierwszym miejscu podczas wyboru tego typu preparatów stawiać samego zapachu. Środki zapachowe niekoniecznie muszą być neutralne dla zdrowia, a ponadto nie wpływają one w istotny sposób na to, aby szyba była czysta.
Kiedy zazwyczaj dochodzi do zamarznięcia takiego produktu jak płyn do spryskiwaczy? Zwykle dzieje się tak wtedy gdy zamiast zimowego preparatu stosowany jest środek przeznaczony do stosowania w letnich temperaturach.

GADŻETY Z ALIEXPRESS: https://youtu.be/r4qJOT_jNCY 

Składniki:

  • FB: http://goo.gl/C3e8KB
  • SUB: https://goo.gl/eWav6I

Do poradnika Jak wybierać płyn do spryskiwaczy przypisano następujące tagi:

poradnik motoryzacja porady samochód płyn do spryskiwaczy zamarznięte szyby

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybierać płyn do spryskiwaczy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...