Jak wytłumaczyć zachowanie korka w szklance wody

Poradnik dodany przez: Smolisty
13223 0

Korek od wina może być interesującym rekwizytem w fizyce, jeśli tylko będziemy wiedzieć jak go użyć i co można przedstawić za jego pomocą. Korki od wina to rzeczy które zazwyczaj wyrzucamy ale jest duża szansa, że gdzieś u was w domu znajduje się taka rzecz. Do tego potrzebna będzie jeszcze tylko szklanka z woda i już można zobrazować zadanie z fizyki. 

A w tym poradniku zajmiemy się między innymi oddziaływaniem między cząsteczkami i siłami oddziaływania. Jeżeli jesteście zainteresowani to oglądajcie to bardzo proste doświadczenie, które można wykonać samodzielnie w domu. 

"Sekret" zachowania się korka nie jest czymś złożonym dlatego zamiast pisać o tym w opisie, lepiej abyście zobaczyli wszystko na przykładzie w filmie, gdzie wszystko jest wyjaśnione. No i mamy kolejny przykład na to, że ciekawa fizyka to sformułowanie trafne i prawdziwe.

Więcej tego typu doświadczeń i eksperymentów znajdziecie na profilu. A opis doświadczeń na stronie Fizyka LO Turek: http://www.fizyka.net.pl/doswiadczenia/doswiadczenia.html

Do poradnika Jak wytłumaczyć zachowanie korka w szklance wody przypisano następujące tagi:

fizyczne ciekawa fizyka zadania z fizyki korki od wina korek od wina oddziaływanie między cząsteczkami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wytłumaczyć zachowanie korka w szklance wody skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...