Jak zrobić profesjonalne zdjęcie paszportowe

Poradnik dodany przez: OazaOgnia
11149 0

Zdjęcie paszportowe (tak samo jak zdjęcie do dowodu) można zrobić samemu. Nawet kiedy nie masz studia fotograficznego. W tym przypadku do zdjęcia paszportowego wykorzystana została tylko jedna lampa w parasolce, która została ustawiona bezpośrednio nad aparatem. Do tego dochodzi ustawienie parametrów naświetlenia i ustawienie tła, którym w tym przypadku była duża blenda (choć równie dobrze sprawdzi się przy takich zdjęciach na przykład prześcieradło lub po prostu biała ściana)

Zdjęcia do paszportu mają swoje wymagania i jest dosyć konkretny sposób (tzw. wytyczne) związane z robieniem tych zdjęć a dokładniej do tego jak ma być ustawiona osoba na zdjęciu. Ale o tym to już możecie poczytać w necie. Jest mnóstwo stron opisujących wszystko co związane ze zdjęciami paszportowymi. 

Ogólnie można powiedzieć, że dużej filozofii przy tego typu fotkach nie ma. Dobre zdjęcie do paszportu zrobisz samemu ale jeżeli będziesz miał taką modelkę jak tutaj w filmiku, to trochę czasu Ci zejdzie :)

http://www.StudioWPlecaku.pl

Składniki:

  • Blenda lub białe prześcieradło albo ściana
  • Źródło światła (np. parasolka z lampą)
  • Odpowiednie ustawienia aparatu (opis tego w poradniku)

Do poradnika Jak zrobić profesjonalne zdjęcie paszportowe przypisano następujące tagi:

kursy i szkolenia zdjecie paszportowe jak zrobić fotografię do paszportu zdjęcia do paszportu dobre zdjęcie do paszportu zdjęcie do dowodu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić profesjonalne zdjęcie paszportowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...