Jak filmować - dlaczego aparaty a nie kamery

Poradnik dodany przez: filmujemy
7795 0

Aparat telefoniczny, lekkie kamery cyfrowe czy profesjonalne i ciężkie kamery – oto wybór, przed jakim dziś stają osoby pasjonujące się filmowaniem. W powyższym filmie zastanawiamy się, jak nagrywać i jaki sprzęt będzie odpowiedni do naszych celów.
Lekkie kamery cyfrowe i aparaty sprawdzają się we wszystkich sytuacjach określanych mianem „run and gun”, czyli w trakcie wypraw do odległych celów, w których zamierzamy przeprowadzić filmowanie. Idea „run and gun” sprzętu polega na jego wyjątkowej mobilności. Możemy bowiem filmować w nocy, w ciemnych klubach, plenerach czy innych warunkach przy użyciu prostego i lekkiego aparatu, steadicama i karty pamięci.
Ważnym argumentem przemawiającym za wyborem aparatu zamiast ciężkiej kamery będą także koszta. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z filmowaniem, wszystkie kursy i szkolenia, a także cena sprzętu będzie sporym obciążeniem dla naszej kieszeni. Warto więc na początek sprawdzić swoje umiejętności i faktyczne zaangażowanie na sprzęcie pozwalającym na dobrą jakość nagrań, a jednocześnie niewymagającym inwestowania w kolejne akcesoria o wyjątkowo wysokich cenach.
Dla kogo więc odpowiednie są aparaty z funkcją filmowania? W zasadzie dla każdego, kto jeszcze do końca nie wie, w jakim rodzaju filmów będzie się specjalizował, a jednocześnie chciałby faktycznie zobaczyć, jakie są możliwości techniczne nagrywania. Mamy w tym przypadku pewność, że nic nas nie zaskoczy. Kamery profesjonalne to z kolei sprzęt używany w kontrolowanych warunkach, z odpowiednio ustawionym światłem, aktorami i oczywiście za odpowiednio ustaloną stawkę.

Zasubksrybuj: http://bit.ly/2weNdhj

Wyślij Twój film/współpraca: [email protected]

Do poradnika Jak filmować - dlaczego aparaty a nie kamery przypisano następujące tagi:

aparat kamery filmowanie kursy i szkolenia jak nagrywać kamery cyfrowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak filmować - dlaczego aparaty a nie kamery skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...