Jaki śpiwór wybrać - porady wędkarza

Poradnik dodany przez: hubercicho
9447 0

Witajcie! W kolejnym odcinku naszych porad wędkarskich omawiamy śpiwory karpiowe. Czym się kierować podczas wyboru? Jaki śpiwór kupić? Odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania! Zapraszam do oglądania!

Śpiwór to podstawa wyposażenia każdego amatora wędkarstwa, ale też na każdej innej wyprawie czy to kemping z rodziną nad morzem czy ekstremalna wyprawa w góry z kumplami. Jaki śpiwór jest najlepszy? Wszystko zależy jakie mamy oczekiwania i w jakich warunkach będziemy spędzać noce. Czy na hamaku pod gwiazdami, na karimacie w zagłębieniach skalnych, w przyczepie kempingowej na polu biwakowym, czy tak jak my w namiocie nad wodą. 

Śpiwór karpiowy bo o nim dziś mowa, jak sama nazwa wskazuje świetnie sprawdzi się w wędkarstwie, ale też zamiennie niektórzy używają do tego celu śpiworów wojskowych. Najważniejsze, żeby śpiwór, na który chcemy wydać nie najmniejszą gotówkę, wykonany był z najlepszej jakości materiałów. Na co zwrócić na pewno uwagę? Na pewno na zamek - niby banalny element ale zły zamek potrafi uprzykrzyć nam wyprawę. Powinien być gruby, mocny i idealnie chodzić w obie strony. Dobrze by było, aby znajdował się on po obu stornach śpiwora. Dodatkowo, od wewnętrznej strony, zamek powinien posiadać listwę termiczną, która chroni wnętrze śpiwora przed wnikaniem chłodnego powietrza do środka. Kolejnym ważnym elementem śpiwora jest kaptur, który pomaga zredukować straty cieplne wynikające z ochłodzenia górnych części ciała. Dalej fajnie jeśli nasz śpiwór ma kieszeń na poduszkę oraz pas spinający i pasy antypoślizgowe. 

Wybór śpiwora czy to wędkarskiego czy śpiwora wojskowego nie jest prosty i powinien być przemyślany, bo mimo iż są śpiwory jednosezonowe, rzadko kiedy kupujemy je co roku.

Do poradnika Jaki śpiwór wybrać - porady wędkarza przypisano następujące tagi:

wędkarstwo porady wędkarskie jaki śpiwór kupić jaki śpiwór śpiwór śpiwór wojskowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaki śpiwór wybrać - porady wędkarza skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...