Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

Ból gardła doskwiera nam przy przeziębieniu lub innych okolicznościach zdrowotnych. Ból gardła może pojawić się po zbyt długim przebywaniu na mrozie, przy nieumiejętnych korzystaniu z klimatyzacji samochodowej itd.

Krok 1

Pierwsze sposoby  to płukanie gardła środkami kupionymi w aptece a jest to szałwia,rumianek nagietek oraz inne zaproponowane medykamenty,stosujemy wg.instrukcji nie częściej.

Krok 2

Są też domowe sposoby a mianowicie np.sok z buraka czerwonego: szklanka soku łyżka octu jabłkowego lub winnego i płuczemy do 10 razy dziennie.drugi sposób to szklanka wody o temperaturze pokojowej i łyżeczka soli,płuczemy do 5 razy dziennie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uśmierzyć ból zęba, brzucha i gardła

Krok 3

Następny sposób to :cebulę trzemy na tarce aby uzyskać sok dodajemy sok z cytryny i mód,pijemy po 2 łyżeczki 5 razy dziennie.Drugi sposób to pokrojenie w plasterki cebuli,układamy w szklance warstwa cebuli i łyżka cukru robimy taki tort 5 warstwowy pozostawiając na noc w ciepłym miejscu pijemy ten syrop 3 razy dziennie.Można zetrzeć cebulę i jabłko a wyciśnięty sok pić 2 łyżeczki 3 razy dziennie.

Krok 4

Dużo pij najlepiej ciepła herbatę z lipy,maliny,czarnego bzu,cytryny jako dodatku oraz sok grejpfrutowy i pomarańczowy.Można pić sok cytrynowy z miodem,mleko z miodem i troszkę masła lub kompot z imbiru z dodatkiem miodu.Należy dbać o nawilżaniu pomieszczenia w którym przebywamy i leżeć pod kocem aby się wygrzać.

Skomentuj poradnik

Poradnik Domowe sposoby na ból gardła skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!