Jak nie dać się oszukać - plikostrada wezwanie do zapłaty

Jak nie dać się oszukać - plikostrada wezwanie do zapłaty

Plikostrada, to serwis oferujący przez 14 dni bezpłatną usługę, dzięki której można z zawrotną prędkością ściągać pliki z plikostrady i korzystać z legalnych zbiorów, muzyki, gier i filmów. Tak przynajmniej wynika z opisu tego serwisu. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy wypełnienie formularza i rejestracja nie wiążę się z jakiejkolwiek opłatami?

Ciekawostka

W ostatnim czasie można zaobserwować rosnącą falę niezadowolonych użytkowników, którzy czują się oszukani! Wszystkich przyciąga możliwość bezpłatnego korzystania z serwisu przez okres kilkunastu dni. Historia lubi się powtarzać. Przecież nie tak dawno w Internecie huczało od podobnego przypadku z serwisem Pobieraczek.pl. Tam zakończyło się to nałożeniem kary w wysokości ok. 240.000 zł oraz zamknięciem serwisu. Podobieństw do Pobieraczek.pl jest jednak zbyt wiele, aby sądzić, że za Plikostrada.pl, nie stoją te same osoby.

Uwaga

Przykładowe podobieństwa serwisów Plikostrada.pl i Pobieraczek.pl, które zauważają użytkownicy.

1. Zapisy Regulaminu obu serwisów, których fragmenty brzmią jednakowo. Poniżej screeny obu fragmentów regulaminu.

Pobieraczek: http://i.imgur.com/m88fZuk.jpg

Plikostrada: http://i.imgur.com/aZo4RFS.jpg

 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usunąć wirus weelsof - fałszywy komunikat policji

Uwaga

2. Podobieństwa haseł na stronie nawołujących do skorzystania z usługi , czy układ grafik jest bardzo podobny.

Pobieraczek: http://i.imgur.com/AjvmlAo.jpg

Plikostrada: http://i.imgur.com/fiKzwJ4.jpg

Uwaga

3. Odnotowano również zapisy, w których administratorzy pozostawili w jednym z plików strony plikostrady adres https://www.pobieraczek.pl

Ciekawostka

     Pobieraczek.pl wyciągnął kilka wniosków. Przeniósł siedzibę do Dubaju, gdzie Sądem właściwy do rozstrzygania sporu jest miejsce zamieszkania lub siedziby strony pozwanej. Doszły też zapisy w regulaminie o możliwości odstąpienia od umowy w czasie trwania okresu bezpłatnego. Jak widać serwis Plikostrada.pl zabezpiecza sie tym samym przed błędami jakie popełnił w stosunku do Pobieraczek.pl

 

\"Umowa zawierana jest na pełen okres świadczenia Usługi (zwany dalej \"Okresem Świadczenia Usługi“), na który składają się łącznie czternastodniowy okres bezpłatnego świadczenia Usługi (zwany dalej \"Okresem Bezpłatnym“ oraz dwunastomiesięczny okres odpłatnego świadczenia usługi (zwany dalej \"Okresem Płatnym“).\"

 

     UOKiK może prowadzić postępowanie wobec firmy znajdującej się poza granicami UE ponieważ usługa Plikostrady skierowana jest do polskich konsumentów. Od 15 maja UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniające, analizując umowy zawierane przez spółkę Smart Tech Connect. Sprawa jest w toku i trwają czynności sprawdzające, czy nie doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. W konsekwencji UOKiK może nałożyć na Plikostradę karę, jednak wszystkie czynności wyjaśniające trwają zazwyczaj latami. Podobnie sprawa wygląda z pozwami zbiorowymi przed Sądem.

Krok 1 - Pamiętaj!

Rejestracja w serwisach internetowych równoznaczna jest z akceptacją regulaminu. ZAWSZE NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z JEGO ZAPISEM!

Krok 2

Jeśli otrzymałeś informację od Plikostrady o prawie do odstąpienia umowy, możesz to zrobić bez podawania powodów w ciągu 10 dni od jej zawarcia. Wyślij oświadczenie na piśmie (najlepiej listem polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru,), w którym informujesz o odstąpieniu od umowy (nie ma konieczności podawania powodu). Za odstąpienie od umowy nie może zostać pobrana jakakolwiek opłata.

Krok 3

Umowa zawarta, ale na podstawie nieprawdziwych informacji, na postawie kodeksu cywilnego pozwala na uchylenie się od skutków złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12 miesięcy. Po wysłaniu takiej informacji do przedsiębiorcy należy powołać się na to, że umowa została zawarta na podstawie informacji wprowadzających w błąd.

Krok 4

JEŚLI TWOJA UMOWA NIE ZOSTAŁA POTWIERDZONA NA PIŚMIE I NIE ŚCIĄGAŁEŚ ŻADNYCH PLIKÓW, CZAS NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY WYDŁUŻA SIĘ DO 3 MIESIĘCY.


Warto przyjrzeć się szczególnie tej informacji, która może pomóc wielu w rozwikłaniu ich problemów z PLIKOSTRADA.PL.

Po więcej informacji skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak nie dać się oszukać - plikostrada wezwanie do zapłaty skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika mik910

  mik910

  Mar 24, 2014

  Krismax5 - miałem do zapłaty 200 przeszło złoty. Co zrobiłem? - dokładnie to co ty. Odpisali? Jasne! To samo ;)

 2. Awatar użytkownika krismax5

  krismax5

  Feb 20, 2014

  Miałem z nimi do czynienia.Po takim mailu odpisałem że sprawę oddaję do prokuratury.W tym samym dniu odpisali że rezygnują z roszczeń.Takich Firm jak te jest wiele i nie należy się przejmować ich roszczeniami bo są bezzasadne.Liczą na naiwnych i tyle.