Jak wyczyścić ekran laptopa domowym sposobem

Jak wyczyścić ekran laptopa domowym sposobem

Specjalne płyny i szmatki do czyszczenia ekranu laptopa to koszt kilkunastu złotych, które nie zawsze chcemy wydać. Z łatwo dostępnych domowych produktów, możemy wykonać  płyn, który poradzi sobie brudem równie dobrze co markowe, drogie specyfiki.

Uwaga - Czyszczenie ekranu laptopa

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wyłącznie wody destylowanej, dzięki której na ekranie nie pozostanie ani jedna smuga.

Krok 1 - Przygotowanie płynu czyszczącego

Jeżeli zabrudzenia potrzebują mocniejszego środka niż wody destylowanej to połącz ją w naczyniu z octem spirytusowym w stosunku 1:1

Krok 2 - Przechowywanie płynu

Aby wygodniej stosować i dłużej przechowywać płyn czyszczący, przelej go do buteleczki z atomizerem. Dzięki niemu środek będzie rozpylany delikatną mgiełką.

Krok 3 - Stosowanie płynu czyszczącego

Rozpyl niewielką ilość płynu na czystą i suchą szmatkę. Możesz użyć materiału bawełnianego ze starej koszulki lub niestrzępiącej się ścierki z mikrofibry. Alternatywnie możesz użyć kompresów jałowych, pieluch tetrowej lub papierowych ręczników kuchennych. Pamiętaj aby nie używać zbyt dużo siły, wystarczy lekki docisk palcami.

Uwaga - UWAGA!

Nigdy nie rozpylaj środków czyszczących bezpośrednio na ekran, może to spowodować uszkodzenia sprzętu. Nie dopuszczaj do tego aby płyn dostał się pod ramkę ekranu!

Krok 4 - Osuszanie i usuwanie smug

Po czyszczeniu wilgotną szmatką, wypoleruj ekran szybkimi kolistymi ruchami, używając czystego i suchego materiału bawełnianego.

Pamiętaj, aby robić to delikatnie, wystarczy lekki docisk palcami, w przeciwnym razie możesz spowodować pęknięcie ekranu

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić ekran telefonu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyczyścić ekran laptopa domowym sposobem skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika ujak

    ujak

    Dec 09, 2015

    dziekuje napewno skorzystam.Pozdrawiam