Jak oszczędzać pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy to dla jednych przyjemność a dla drugich trudna sprawa. Tak naprawdę oszczędzać każdy może. Jeśli zastanawiasz się gdzie szukać oszczędności to przeczytajcie ten poradnik. Pamiętaj: Oszczędzanie zawsze jest możliwe.

Krok 1

Na początek każdego dnia zrób rachunek sumienia z twoich dokonanych zakupów w notesie,zaznaczając pozycje twoim zdaniem które były wydane w nadmiarze.Rób tak przez cały miesiąc pozycjonując wydatki które można było uniknąć,sumując to wszystko zobacz ile wydałeś na niepotrzebne zakupy i jaką kwotę mogłeś oszczędzić.

Krok 2

Najgorsze są małe wydatki rzędu kilku złotych dziennie które po zliczeniu miesięcznym a potem rocznym osiągają 4 cyfrowe kwoty.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak oszczędzać pieniądze - procent składany

Krok 3

Porównaj konta bankowe gdzie masz najlepsze oferty,oszczędzaj na prądzie(najgorszy złodziej)wyłączaj światła w pomieszczeniach które nie używasz,załóż żarówki oszczędnościowe,gdy nie korzystasz z urządzeń powyżej pół godziny wyłącz je.

Krok 4

Bądź czujny na specjalne oferty,kupując uważaj na raty za kupiony towar a w szczególności na jego parametry.Czasem warto wydać więcej na zakup danego produktu a wróci się to nam w czasie jego prądożernej eksploatacji,czyli płacąc kilkanaście procent więcej mamy produkt który zużywa połowę mniej energii.Oszczędzanie można rozszerzyć na wiele sposobów ale uważaj nie wpadaj w paranoję bądź rozsądny.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak oszczędzać pieniądze skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!