Domowe sposoby na oszczędzanie

Domowe sposoby na oszczędzanie

Zawsze z nowym rokiem idą nowe podwyżki opłat. Jak gospodarować domowym budżetem aby uniknąć wpadnięcia w zadłużenie z którego ciężko się wychodzi? Na co zwracać uwagę i gdzie uciekają nasze pieniądze?

Krok 1

Udajemy się na zakupy,uważajmy na kupowanie artykułów których nie planowaliśmy a kasa ucieka,jak najmniej staraj się płacić kartą nie odczuwasz odpływu gotówki.Staraj się robić listę artykułów które potrzebujesz nie łakom się na promocje bo okaże się że to był zakup zbędny.

Krok 2

Nie zostawiaj odbiorników w trybie czuwania,również ładowarki po załadowaniu urządzenia wyciągaj z gniazdek.Lodówki nie traktuj jak telewizora po otwarciu bierz to co zaplanowałeś a nie oglądaj zawartości zastanawiając się co masz brać.Wodę gotuj na gazie trochę dłużej ale taniej niż w czajniku elektrycznym.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o budżet domowy - inflacja a finanse osobiste

Krok 3

Oszczędność wody : uszczelnij zawory w kranach oraz w spłuczce,częściej używaj prysznica a nie wanny,pranie rób wtedy gdy masz na cały wsad,myjąc naczynia używaj 2 komór w jednej napuść ciepłą wodę i myj naczynia a w drugiej płucz przy letniej wodzie i małym strumieniu.

Krok 4

Mając samochód rób częste przeglądy podstawowe i stara się jeździć ekonomicznie aby zmniejszyć zużycie paliwa,na krótkie odcinki wybieraj się pieszo.Chcąc kupić sprzęt elektroniczny sprawdzaj ceny w różnych punktach aby nie przepłacić.Posiadając internet staraj się rozmawiać przez komunikatory pozwoli zaoszczędzić na rachunku za komórkę,jeżeli uważasz że twój bank pobiera za dużą prowizję zmień oraz zlikwiduj karty kredytowe jeżeli rzadko korzystasz z nich.

Skomentuj poradnik

Poradnik Domowe sposoby na oszczędzanie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!