Jak przyspieszyć nasz komputer

Jak przyspieszyć nasz komputer

Warto sprzątać i dbać o swój komputer. Bałagan na dysku, może spowalniać działania komputera. Z tego poradnika dowiesz jak przyspieszyć komputer, dzięki systematycznym porządkowaniu.

Krok 1

Komputer będzie działał wolniej, jeśli na dysku C (lub na innej partycji, gdzie znajduje się Windows) zacznie brakować miejsca. Pamiętaj, więc aby zadbać o nieco więcej przestrzeni dla Twojego systemu operacyjnego.

Krok 2

Warto także posiadać aktualny program antywirusowy, który zadba, aby na Twoim komputerze nie doszło do niespodziewanej awarii systemu operacyjnego. Skanuj system co tydzień, bo niektóre wirusy mogą spowalniać komputer, wcale nie aktywując się.

Krok 3

Należy zadbać, aby usunąć pliki tymczasowe z folderu TEMP (C:/Windows/temp). Są to zbędne pliki, a czasami mogą zajmować nawet kilkaset megabajtów pamięci. Analogicznie zastosuj taką operację w przeglądarce internetowej. Wykorzystuj opcję czyszczenia pamięci podręcznej lub cache.

Krok 4

Jeśli komputer uruchomia Ci się za długo, należy przemyśleć, jakie programy są niezbędne przy jego uruchomieniu. Zostaw takie jak antywirus czy komunikator, a programy gadżetowe lub takie, które uruchomiasz sporadycznie, najlepiej jest wyłączyć.

 

Poprzez polecenie \'msconfig\' i możesz odznaczyć programy. Jest to funkcja dla zaawansowanych użytkowników i trzeba być ostrożnym, ponieważ można wyłączyć funkcje Windowsa niezbędne do uruchomienia systemu.

Krok 5

Dodatkowo można zastosować oprogramowanie optymalizujące system. Niech za przykład posłuży Ashampoo WinOptimizer. Po jego uruchomieniu, klikamy w ikonkę optymalizacji, a program automatycznie znajduje rzeczy, które są w systemie zbędne i pozbywa się ich. Pomocny jest także CClener, dzięki któremu wyczyścimy komputer ze zbędnych plików, ale także z i wpisów w rejestrze systemowym. Za jego sprawą dokonamy również defragmentacji dysku.

Krok 6

O swój komputer należy oczywiście dbać systematycznie. Jeśli jednak nie zauważymy dużych zmian związanych z jego szybkością, warto pomyśleć o zakupie nowych kości RAM lub wymianie całego sprzętu.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przyspieszyć komputer - wiedza ogólna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przyspieszyć nasz komputer skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika madfk

  madfk

  Jan 31, 2014

  Co to za piosenka w tle? :)

 2. Awatar użytkownika Metin2XZIOM

  Metin2XZIOM

  Dec 18, 2013

  dzięki komp mi wieleszybciej chodzi jak te temp usunełem