Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie

Rozmowa z dzieckiem o seksie to nie jest prosta sprawa. Każdy rodzić powinien przeprowadzić taka rozmowę ale zanim to nastąpi, to pamiętajmy o tym, aby się do takiej rozmowy odpowiednio przygotować.

Krok 1

W czasie dyskusji nie pokazuj swojego skrępowania staraj się zachowywać jak przy normalnej rozmowie.Nie pokazuj zdziwienia jeżeli usłyszysz więcej na dany temat niż sama wiesz,młodzież jest teraz bardziej wyedukowana jak myślisz.

Krok 2

Tematy rozmowy powinny być na początku luźne dopiero po chwili można ukierunkować na jakiś temat.Może to być problem z chorobami przenoszonymi przez stosunek,zabezpieczaniu się przed ciążą czy abstynencję seksualną,rozmawiaj powoli nie pokazując że chcesz jak najszybciej skończyć wspólne pogaduszki.

Krok 3

W trakcie konwersacji nie przerywaj bezpodstawnie zadawanych pytań nawet jeżeli okażą się niewygodnym tematem według ciebie.Rozmowa powinna przebiegać w formie przyjacielskiej tak aby w przypadku jakiegoś problemu dziecko miało w tobie oparcie i godną osobę która pomoże wyjść z każdej sytuacji.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!