Jak się dobrze przygotować do sprawdzianu z matematyki

Jak się dobrze przygotować do sprawdzianu z matematyki

Matematyka to przedmiot który nie zwalnia z myślenia i logiki - podstawą jest nie wkuwanie na pamięć ale logiczne zrozumienie. Tylko to pozwala na rozwiązywanie zadań z matematyki.

Krok 1

Uczęszczaj na wszystkie lekcje z matematyki jeżeli opuścisz któreś zajęcia naucz się zaległego materiału,zadane prace domowe odrabiaj na samym początku kiedy jeszcze umysł nie jest przeciążony.W ramach sprawdzenia swojej wiedzy rozwiązuj więcej zadań ze zmiennymi danymi,pozwoli to utrwalić twoją wiedzę i sposoby które pozostaną w pamięci.

Krok 2

Uważaj w czasie wykładów,metody które nie rozumiesz konsultuj z nauczycielem celem wyjaśnienia.Pamiętaj że opuszczona jedna lekcja i brak wiadomości jednego wzoru niweczy cały twój wkład w naukę matematyki ponieważ wszystkie reguły,wzory są ściśle powiązane a niewiedza powoduje brak możliwości rozwiązania podanego zadania.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak rozwiązywać zadania przy użyciu proporcji

Krok 3

Jeżeli masz duże zaległości poproś osobę która zna temat o wytłumaczenie niezrozumiałego materiału,jeżeli to nie pomaga weź za wczas kilka korepetycji,pozwoli to na bycie bieżąco z wiedzą którą przerabiacie.Nie panikuj przed sprawdzianem,nie będzie tam nic innego niż to co się uczycie.Przypomnij sobie regułki wzory i poćwicz w domu kilka zadań,podczas sprawdzianu nie ściągaj bo możesz narobić więcej błędów a rozwiązanie będzie bez sensu,trzymaj się swojej wiedzy a to że podstawisz źle liczby nauczyciel będzie inaczej patrzeć niż na chaotyczne rozwiązanie bez sensu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak się dobrze przygotować do sprawdzianu z matematyki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!