Jak się skoncentrować na nauce

Jak się skoncentrować na nauce

Sama myśl o nauczeniu się zadanego tematu przyprawia cię o zawrót głowy? Daj sobie na luz. Nie myśl przed nauką o zadaniu które musisz wykonać, staraj się wyluzować, posłuchać głośnej muzyki, wyjść na spacer czy zorganizować krótki relaks w swoim towarzystwie. Odświeżony możesz przystąpić do opanowywania zadanego materiału.

Krok 1

Miejsce do nauki powinno być przytulne,odpowiednio oświetlone i w miarę przestrzenne tak aby można było postawić potrzebne do nauki przedmioty.Staraj się wykorzystywać zawsze ten tzw.kącik,nie rób tego na wersalce w kuchni czy przy włączonym komputerze z czynnymi komunikatorami,chyba że komputer jest ci potrzebny jako pomoc.Teraz w zależności od szybkości przyswajania wiedzy jest to cisza czy twoja ulubiona słuchana cicho muzyka również pora dnia odgrywa dużą rolę.

Krok 2

Podziel zadania na etapy,pozwoli to na kontrolę twojej nauki oraz poczynione postępy.Nie trzymaj na biurku wszystkich potrzebnych pomocy naukowych,miej tylko przy sobie to co aktualnie przerabiasz nie będzie cię stresować widok zbyt dużej ilości materiałów pomocniczych.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak w prosty sposób wytrenować koncentrację

Krok 3

Na początek rób sobie notatki potrzebne do napisania pracy z danego przedmiotu,takie streszczenie pozwoli na szybkie zrozumiałe napisanie zadania.Staraj się pracować nad tematami które są dla ciebie łatwiejsze co pozwoli na szybsze odrabianie a efekty twojej pracy będą widoczne.Jeżeli uważasz że głowa przestaje pracować rób sobie przerwy na których poddaj się relaksowi do następnego zadania podejdziesz wypoczęta.

Krok 4

Po skończonej pracy odkładamy pomocnicze materiały na swoje miejsce i przygotowujemy  na jutrzejszy dzień materiały potrzebne na wykłady tak aby rano nie szukać w nerwach przed wyjściem.Taka metoda pozwoli ci na systematyczne uczenie się oraz zapobiegnie zaległościom w nauce.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak się skoncentrować na nauce skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!