Jak zrobić kwiat wiśni z bibuły

Jak zrobić kwiat wiśni z bibuły

Stworzenie kwiatów wiśni z bibuły nie należy do najłatwiejszych czynności, ale efekt może być zachwycający, jeśli tylko poświęcimy odrobinę czasu i nie poddamy się tak łatwo.

Krok 1

Stworzenie kwiatów wiśni należy zacząć od przygotowania słupków kwiatów, dlatego na początku odcinamy 2-3 cm kawałek żółtej bibuły. Następnie nacinamy ten pasek, w odległości 50 mm od siebie i skręcamy nowopowstałe paski w słupki.

Krok 2

Podobnie postępujemy z zieloną bibułą, ale tam wycinamy pasek o długości 1,5 cm i skręcamy z niego tylko pręciki. Skręcone zielone pręciki nakładamy na żółte i skręcam. Końcówki pręcików smarujemy klejem i zanurzamy w kaszy mannej.

Krok 3

Teraz z białej bibuły wycinamy i formułujmy płatki do kwiatów wiśni. Po utworzeniu 4-5 płatków zawijamy je wokół pręcików i dodatkowo zabezpieczamy drucikiem, robiąc dodatkowo krótkie łączenie do łodygi. Końcówkę drucika maskujemy (owijamy) za pomocą zielonej bibuły.

Krok 4

Kolejnym krokiem jest tworzenie listków. Podobnie jak końcówki kwiatów, owijamy zieloną bibułą kawałek drucika i tak powstaje łodyga do listka. Z zielonej bibuły wycinamy kształt listka i przyklejamy do łodygi.

Krok 5

Z białej bibuły wycinamy kwadrat oraz przygotujemy ścinki. Z nich przygotujemy pączek. Ścinki umieszczamy w kwadracie i zawijamy, a następnie mocujemy z drucikiem, tak jak w przypadku kwiatów. Drucik również owijamy zieloną bibułą. Teraz wycinamy zielone trójkąty, które posłużą za listki i doklejamy do pączków.

Krok 6

Kwiaty i pączki należy przymocować do gałązki za pomocą drucika, a później maskujemy łączenie bibuła. Czynność tą powtarzamy w przypadku listków.

Krok 7

Wygląd całej kompozycji zależy od naszych oczekiwań i upodobań. Warto trochę poeksperymentować, aby uzyskać ciekawy efekt.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić kwiatka z bibuły

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak złożyć kwiat pomarańczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kwiat wiśni z bibuły skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!