Jak zrobić kwiaty witrażowe

Jak zrobić kwiaty witrażowe

Jest to sposób na zajęcie dzieci czymś nowym co da im poczucie spełnienia swoich pomysłów których efekt będzie widoczny. Pozwoli na odciągnięcie od komputera czy telewizora z pożytkiem dla ich zdrowia.

Krok 1

Kwiaty narysuj na białej kartce którą włóż do przygotowanej przezroczystej teczki na której nanoś narysowane kwiatki malując farbkami kolory,pamiętaj że po naniesieniu jednego koloru poczekaj aż wyschnie i nanieś następny kolor,pozostaw wszystko do całkowitego wyschnięcia.

Krok 2

 

Jeżeli folia jest sucha wycinamy kwiatki,patyczki malujemy na zielono będą służyć jako łodygi ale po wyschnięciu nacinamy końcówki w które włożymy kwiatki.Gotowe elementy wkładamy patyczkami do przygotowanej plasteliny(musimy plastelinę zgnieść na grubość do 2 mm) owijamy papierem pakowym z którego można zrobić różne kształty,doniczki,wazonu itp.kleimy oraz malujemy.Dla pełnej dekoracji można przymocować zrobioną kokardkę.

Krok 3

Zrobione witrażowe kwiatki mogą służyć za dekorację na oknie,słoiczku lub można podkleić do wykonanej własnoręcznej kartki okolicznościowej.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić witraż - łamanie i odszczypywanie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kwiaty witrażowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!