Jak podświetlić przedmioty taśmą z diodami LED ?

Jak podświetlić przedmioty taśmą z diodami LED ?

Jeżeli chcecie uzyskać w swoim domu innowacyjny i świeży efekt- niezawodnym sposobem może być użycie diod LED, które w ciekawy sposób rozświetlą każdy przedmiot i pomieszczenie (wazon, schody, drzwi, salon). Uzyskacie w domu niepowtarzalny nastrój. Dodatkowo, diody LED są energooszczędne i bardzo ekonomiczne.

Krok 1

Taśmę z wlutowanymi diodami LED możecie kupić dowolnie, w metrowych odcinkach lub w dłuższych rolkach (np. 5 m). Dzięki temu, że taśma jest samoprzylepna, z łatwością ją zamontujecie. Możecie ją także przecinać z dokładnością do 3 diod, czyli co 10 cm, a następnie wlutować zasilenie w specjalne styki + i - między diodami. 

Uwaga

Nie możecie zapomnieć o odpowiednim zasilaczu. Do prawidłowego funkcjonowania diod LED jest on wręcz niezbędny. Zasilacze LED różnią się od siebie mocą. Dobierajcie je w zależności od ilości podłączonych lampek- im więcej, tym zasilacz musi posiadać większą moc. (1 metr taśmy LED ma moc ok. 3-5W. Zasilany jest napięciem 12V- moc wyjściowa zasilacza musi być większa od mocy potrzebnej do zasilenia wszystkich odcinków).

Ciekawostka

Lampki LED zużywają od kilku do kilkunastu watt prądu dziennie, co daje nam około kilku zł miesięcznie. 

Ciekawostka

Radzimy kupić lampki LED w sklepie z elektryką. Dzięki temu mamy pewność, że nikt ich nie trząsł lub nie zabrał jakiegoś elementu (jak np. w marketach).

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić podłogowe oświetlenie do pokoju

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak podświetlić przedmioty taśmą z diodami LED ? skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika 1986Tomek

    1986Tomek

    Jun 06, 2013

    Dobra robota