Jaką fryzurę ślubną wybrać

Jaką fryzurę ślubną wybrać

Ślub to niezwykłe i wyjątkowe, ale także stresujące wydarzenie. Wszystko musi być perfekcyjne, idealne i dopięte na ostatni guzik. W końcu ślub bierze się raz w życiu (z reguły). Panna Młoda, jak każda kobieta, musi zadbać o wiele detali. Manicure, pedicure, buty, suknia, makijaż, biżuteria no i oczywiście fryzura! Jakie uczesanie wybrać, aby idealnie pasowało do całej reszty?

Krok 1

Już pół roku przed ślubem pomyśl jaką fryzurę chcesz wybrać i zacznij wzmożoną i bardziej intensywną pielęgnację włosów. W tym czasie nie są wskazane drastyczne cięcia i zmiany koloru. Twoja rola powinna polegać na systematycznym podcinaniu zniszczonych i rozdwojonych końcówek oraz regularnym nakładaniu na włosy odżywek i masek. Przez te pół roku włosy wzmocnią się i na samej ceremonii będą prezentowały się pięknie i zdrowo. 

Krok 2

Wybierając fryzurę, weź pod uwagę swoje rysy twarzy i budowę głowy, ponieważ nie każdemu pasuje dana fryzura.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić fryzurę z kwiatami dla Panny Młodej

Krok 3

Dokonując wyboru, skonsultuj się z kilkoma zaufanymi i szczerymi osobami, ponieważ każda może mieć inne, świeże spojrzenie na daną fryzurę. Konsultacja może okazać się bardzo pomocna. 

Krok 4

Fryzura panny młodej powinna być kobieca, ale nie wyzywającą. Powinna sprawiać wrażenie lekkości. Coraz częściej można zobaczyć wplecione we włosy delikatne, świeże kwiaty (np. pasujące do bukietu). Na głowie pięknie prezentuje się również subtelny diadem

 

Krok 5

Klasyczny kok najlepiej współgra z wpiętym kwiatem, a krótkie włosy z mniejszymi i delikatniejszymi ozdobami. Zasada jest prosta- jeżeli Panna Młoda ma strojny i bogato zdobiony naszyjnik, ozdoby na głowie powinny być bardzo delikatne

Krok 6

Wiadomo, że fryzurę dobiera się przede wszystkim od fasonu sukni. Te dwa elementy powinny się uzupełniać, współgrać ze sobą i dobrze razem wyglądać. 

Krok 7

Ekstrawaganckie Panny Młode mogą wybrać elegancki toczek, wianek z żywych kwiatów czy kapelusz z woalką

Uwaga

Aby uniknąć niemiłych niespodzianek i niepotrzebnego stresu w dniu ślubu, umów się wcześniej na czesanie próbne i wybierz fryzurę idealną dla ciebie. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaką fryzurę ślubną wybrać skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!