Jak kupować używane ciuchy motocyklowe - rękawice i buty

Poradnik dodany przez: Motosapiens
5675 0

Zakup używanych rękawic i butów nie jest już taki przyjemny jak w przypadku pozostałych ciuchów i akcesoriów dla motocyklistów. Dobrze przemyśl tą decyzję i zastanów się, czy na pewno chcesz poczuć poprzedniego użytkownika np. używanych butów motocyklowych. Głównym problemem jest tutaj oczywiście higiena. Ani butów, ani rękawic NIE DA SIĘ UPRAĆ czy wyczyścić na tyle dobrze, żeby ofiarować je najlepszemu przyjacielowi ;)

Jeśli jednak nie zrażają Cię używane buty czy bielizna z jednego z portali aukcyjnych, to jak najbardziej będziesz zadowolonym nosicielem ;) A poważnie, ekonomia ekonomią, a rękawice i buty można kupić tańsze (nowe) i zasiedlić je własna kolonią drobnoustrojów :)

Jeśli jednak decydujesz się na taki krok, to zwróć uwagę na kilka szczegółów:

1. Używane rękawice

Tu największym problemem jest higiena. Z rękawic, zwyczajnie nie sposób jest pozbyć się grzyba, chorób skóry i bakterii przenoszonych na dłoniach.

Rękawica jest najczęściej uszkadzaną i brudzoną częścią motocyklowego anturażu. Brudne ręce, częste zgięcia palców podczas zwykłej eksploatacji czy szybkie prace przy motocyklu, to wszystko ma bezpośredni wpływ na żywotność rękawic.

Rękawice po glebie, odpuść natychmiast, bo one już swoje zrobiły i drugi raz tego nie powtórzą.

2. Używane buty motocyklowe

Poza grzybicą, która już powinna być wystarczającym powodem aby nie kupować butów po innym motocykliście (godziny, dni, setki tysięcy kilometrów, potu, deszczu, upałów i bawełnianych skarpet, które skutecznie zasiedliły przylądek obuwniczy); warto dodać że motocyklowe buty najczęściej rozwodzą się z własna podeszwą. Jest to efektem tarcia palcami lub piętą (w zależności od techniki pokonywania winkli). W niektórych butach słabym punktem mogą być zapięcia, które się wyrabiają.

Podsumowując, można kupić używane buty motocyklowe i używane rękawice po kimś, ale zastanów się, czy na pewno warto. Naszym zdaniem oszczędności lepiej szukać w używanej kurtce czy spodniach, a rękawice kupić tańsze, ale nowe :)

Sprawdź też poniższe linki związane z akcesoriami dla motocyklistów:

Czy warto kupić używany kask - https://www.youtube.com/watch?v=XKr-m-W-k-0

Na co zwrócić uwagę kupując używaną kurtkę lub spodnie - https://www.youtube.com/watch?v=cYE6GQxvdoo

Mini poradnik początkującego motocyklisty - https://www.youtube.com/watch?v=Hu7bxEDM758

Nasza strona: http://www.motosapiens.pl

Ubrania znajdziesz tutaj: http://www.sklep.motosapiens.pl

Facebook na który zapraszamy: http://www.facebook.com/MotosapiensPL

Do poradnika Jak kupować używane ciuchy motocyklowe - rękawice i buty przypisano następujące tagi:

motocykle akcesoria motocyklowe używane rękawice używane buty motocyklowe kupno stroju na motor akcesoria dla motocyklistów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak kupować używane ciuchy motocyklowe - rękawice i buty skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...