Jak dbać o buty

Jak dbać o buty

Chcesz, aby twoje buty długo ci służyły? Jedyną metodą jaką znasz jest po prostu niechodzenie w nich? Nic bardziej mylnego. Jest kilka sposobów, dzięki którym twoje buty będą ładne i zadbane przez długi czas. Co najważniejsze- przez długi czas użytkowania.

Krok 1

Czyść buty bezpośrednio po przyjściu do domu. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której błoto, kurz czy sól zaschną na bucie. Czyść je za pomocą wilgotnej szmatki, a następnie wytrzyj do sucha.

Krok 2

W przypadku użytkowania butów skórzanych bardzo ważne jest ich nabłyszczanie, czyli pastowanie. Rób to za pomocą specjalnie dobranej pasty, a następnie wypoleruj suchą szmatką, dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy. Buty z nubuku i zamszu impregnuj specjalnymi preparatami w aerozolu. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić buty

Krok 3

Przemoczone buty susz w temperaturze pokojowej. Włóż do środka zgniecione gazety, dzięki czemu unikniesz ich deformacji. Absolutnie nie susz butów przy źródle ciepła np. przy grzejniku, ponieważ zdeformują się. 

Krok 4

Buty sznurowane wkładaj i ściągaj z rozluźnionymi sznurówkami. 

Krok 5

Chodząc, stawiaj nogi prosto, aby nie zdeformować butów. Staraj się ich nie zaginać np. biegając w nich lub zaginając piętki podczas wkładania (dlatego używaj łyżki). 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o buty skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!