Jak otrzymać dym do efektów specjalnych

Znalazł: Dworzanin
Źródło filmu: YouTube
89220 5

Ten poradnik pokazuje prostą reakcję chemiczną pomiędzy kwasem solnym (HCI) a amoniakiem (NH3). Efektem tej reakcji jest chlorek amonu, czyli nietoksyczny sztuczny dym. Reakcja zachodzi nie między związkami chemicznymi a ich oparami. To właśnie kiedy łączą się opary tych związków otrzymujemy gęsty obłok, który jest dymem bez ognia i który fantastycznie nadaje się jako dym do efektów specjalnych. Takie właśnie reakcje można określić jako ciekawe doświadczenia i ciekawe eksperymenty. 

Ale pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa. Co prawda obłok, sztuczny dym  który się tworzy przy tej reakcji jest w miarę nieszkodliwy to sam kwas solny jest silnie żrącym kwasem, z którym po prostu trzeba uważać. Dlatego okulary ochronne to podstawa. Dobre tez będą rękawiczki odporne na działanie chemikaliów. 

Syntetyczny dym, czyli dym do efektów specjalnych wygląda świetnie a jeżeli lubisz robić zdjęcia i jesteś w tym dobry to z takim efektem dymu do zdjęcia możesz zrobić całą ciekawą serię fotografii w wersji pro.

Składniki:

  • Kwas solny
  • Amoniak

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak otrzymać dym do efektów specjalnych skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...