6 ciekawych eksperymentów, które zrobisz w domu

Poradnik dodany przez: SprytneBabki
17191 0

KANAŁ NASZEGO GOŚCIA: https://www.youtube.com/user/motylkoweserce

Interesujące eksperymenty to świetny sposób na zabicie nudy i pobudzenie wyobraźni. Doświadczenia nie są trudne do wykonania w domowych warunkach, a pozwalają na uzyskanie naprawdę ciekawych efektów.


Chemiczneeksperymenty mogą kojarzyć się z nudnymi lekcjami w szkole. Nic bardziej mylnego. Z kilku prostych składników da się wyczarować fascynujące i zaskakujące doświadczenie, które zachwyci dorosłych i dzieci. Ten film prezentuje 6 interesujących eksperymentów które można przeprowadzić w domowych warunkach. Z poradnika dowiemy się między innymi jak zrobić wybuchający wulkan z wylewającą się lawą. Taki eksperyment jest naprawdę widowiskowy. Do jego wykonania potrzebne są proste składniki, które znajdą się w każdej kuchni. Wystarczy je wymieszać, żeby stworzyć tęczową eksplozję. Film pokazuje również jak samodzielnie przygotować sztuczny śnieg, który wygląda jak prawdziwy. Eksperyment przeprowadzony w domu to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Tego typu doświadczenia to również świetne zabawy dla dzieci, które z pewnością zaangażują się w różne chemiczne triki. Fajne rzeczy można zrobić z produktów, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym. Takie rozrywki dla dzieci są bezpieczne, jednocześnie mogą zainteresować zagadnieniami związanymi z nauką.

Obejrzyj film i sprawdź jak samodzielnie zrobić spektakularne wulkany i sztuczny śnieg, a także sprawić, żeby balony same się nadmuchały. Te proste do wykonania sztuczki są bezpieczne i można je zrobić razem z dziećmi, które na pewno zainteresują niesamowite efekty eksperymentów.

FACEBOOK: http://facebook.com/sprytnebabki

Do poradnika 6 ciekawych eksperymentów, które zrobisz w domu przypisano następujące tagi:

eksperyment chemiczne doświadczenie dla dzieci zabawy dla dzieci fajne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik 6 ciekawych eksperymentów, które zrobisz w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...