Krok po kroku przedstawiony proces otrzymywania nitrocelulozy. Nitroceluloza to silny materiał wybuchowy, który spala się błyskawicznie bardzo jasnym, żółtym płomieniem, nie zostawiając zapachu ani żadnych widocznych pozostałości po spaleniu.
Film wideo zawiera treści przeznaczone jedynie dla osób pełnoletnich.
Korzystanie ze stron zawierających treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich następuje na ryzyko osoby decydującej się zapoznać z takimi treściami.
Krok po kroku przedstawiony proces otrzymywania nitrocelulozy. Nitroceluloza to silny materiał wybuchowy, który spala się błyskawicznie bardzo jasnym, żółtym płomieniem, nie zostawiając zapachu ani żadnych widocznych pozostałości po spaleniu.
Do poradnika Jak otrzymać nitrocelulozę przypisano następujące tagi:
pirotechnika wybuchowy chemiczne proces materiał trzymać nitroceluloza otrzymywanie synteza nitrocelulozyPoradnik Jak otrzymać nitrocelulozę skomentowało 11 osób.
Apr 17, 2015
sam proces nie jest aż tak skomlikowany jak film na ten temat. To przykład jak z prostej receptury zrobić epopeję.
Jan 23, 2011
ej mógłbyś mi przesłać składniki i instrukcje bo jakoś nie umiem cię odczytać proszę na skrzynkę mojego profilu a filmu nie oceniam wiadomo...
Jan 15, 2011
Świetne daję 5/5, ale następnym razem mógłbyś popracować trochę nad jakością, wiem, że kręcenie filmu oraz mieszanie kwasów w pojedynkę nie jest łatwe, ale chociaż napisy mogłeś wkleić jakieś przyzwoite, lepiej się ogląda. Poza tym bez zastrzeżeń, oby tak dalej! =D
Jan 11, 2011
Z tego co wiem, nitroceluloza jest używana na pokazach iluzjonistów jako 'flash paper'.
Dzięki! Pomogłeś mi. Nie mam nic do zarzucenie czysta piąteczka ode mnie ;)
Jan 09, 2011
Opole9510 Do zrobienia nitrocelulozy potrzebny jest stężony H2SO4 z rozcieńczonym nie wyjdzie na pewno.
Jan 09, 2011
Ja jeszcze w miarę możliwości praktyczny przykład wrażliwości na bodźce mechaniczne, oraz czy substancja reaguje z aluminium (jeśli tak to z jakim skutkiem).
Jan 09, 2011
Na tarcie i uderzanie ciężko mi dokładnie powiedzieć bo nie mam dostępu chwilowo do biblioteczki mojej, ale nie jest jakaś bardzo czuła. Nie spotkałem sie z przypadkiem zeby od uderzenia "wybuchła", a z tarciem to chyba jak się dopiero nagrzeje do temp. zapłonu = trzeba by długo trzeć. Z metalami nie reaguje z tego co mi wiadomo.
Jan 09, 2011
Wszystko super ,daje 5/5 . Ale mam takie dużo pytań czy podczas syntezy miałeś maskę gazową i jaka ceuloze wykorzystałeś ...czy użyłeś bawełnę zwykłą czy taką do czyszczenia i czy można wykorzystać kwas siarkowy przy stężeniu 35% do syntezy ...?
Jan 09, 2011
Kwas 35% odpada. musi być 98~ %. Maski nie miałem, ale pomieszczenie miało wyciąg powietrza. Ale ogólnie wystarczy otwarte okno i wentylator. A bawełna jaka chcesz, ja używam jak chce mieć najwyższą jakość to czystej bawełny kosmetycznej - waciki tzw :) Ale jak widać na fimie kartkę papieru też da się znitrować.
Jan 09, 2011
hehe też to robiłem ładnie ci tu wyszło tylko trzeba celulozę dobrze wypłukać bo jak się będzie to przechowywać dłuższy czas to zżółknieje ale filmik fajny 5/5
Jan 09, 2011
Najlepiej kilkukrotnie ugotować w wodzie, wtedy wyjdą resztki kwasów ponitracyjnych.