Jak poradzić sobie z upałem w samochodzie

Poradnik dodany przez: folkowski
4935 0

Latem największym problemem dla kierowców jest upał. Przy wielu rozmaitych sposobach na zaradzenie temu kłopotowi, trudno jest znaleźć jeden skuteczny – z wyjątkiem zaparkowania go w chłodnym garażu, gdzie nie jest wystawiany na działanie promieni słonecznych. Temperatury, jakie osiąga pojazd po kilku zaledwie minutach sprawia, że może dojść do trwałych uszkodzeń ciała. Lato, choć jest jedną z najbardziej oczekiwanych pór roku, sprawia także duże problemy ze względu na wysokie temperatury.
Na filmiku zaprezentowano porady, które mają nam pomóc obniżyć panujący wewnątrz samochodu skwar. Niestety, jedną z najskuteczniejszych metod, jest włączenie klimatyzacji na full i odczekanie kilku minut – dzięki temu osiągniemy nawet dwudziestostopniową poprawę. Szkoła jazdy podpowiada jednak, żeby używać mat odblaskowych, uchylać okna, tworzyć przewiew czy kilka innych sposobów, które okazują się niezbyt skuteczne.
Warto też pamiętać, że upał doskwierający na zewnątrz, jest znacznie lżejszy niż ten, jaki panuje w samochodzie po kilku minutach wystawienia na pełne słońce. Motoryzacja nie znalazła jeszcze skutecznej metody na zaradzenie temu kłopotowi bardziej skutecznymi metodami. Dlatego też trzeba pamiętać, żeby samodzielnie zadbać o nasz samochód i wykorzystywać wszystkie zaprezentowane sposoby na upał.
Na filmiku znajdują się również porady odnośnie tego, aby nie pozostawiać w takim samochodzie dzieci i zwierząt, nawet jeżeli jest to krótki wypad na zakupy po gumę do żucia. Choć wydaje się, że zajmuje to tylko chwilę, w rzeczywistości czas mija, a samochód nagrzewa się, powodując zagrożenie dla życia - niezależnie od gatunku czy wieku.

Facebook: http://www.facebook.com/AutoCentrumPL

Instagram: https://www.instagram.com/autocentrum.pl/?hl=pl  

Do poradnika Jak poradzić sobie z upałem w samochodzie przypisano następujące tagi:

motoryzacja porady lato upał szkoła jazdy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poradzić sobie z upałem w samochodzie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...