Jak prawidłowo naświetlać zdjęcia - sposób "na głupa"

Poradnik dodany przez: OazaOgnia
11368 0

Generalnie można powiedzieć, że przy naświetlaniu zdjęć są dwa sposoby na pomiar światła w i na ustawienia poprawnej ekspozycji: Tryb automatyczny (dla amatorów) i tryb ręczny (dla profesjonalistów). Nie ma co ukrywać, że tryb automatyczny ma wiele minusów i dlatego chcąc zrobić naprawdę dobre zdjęcia trzeba używać tryby manualnego. Profesjonalne zdjęcia tego wymagają, co zobaczycie w tym poradniku w którym robię zdjęcia w zimie na narciarskim stoku. A dlaczego ten sposób robienia profesjonalnych zdjęć nazywa się "na głupa", to już zobaczycie w tym materiale filmowym.

Zobaczycie jak duża jest różnica pomiędzy trybem automatycznym i trybem manualnym i dlaczego dobre zdjęcia wykonane w trybie automatycznym tak naprawdę nie są dobre. Jeżeli to samo ujęcie wykonamy odpowiednio ustawionym trybem manualnym, to dobre zdjęcie zamienia się w wyjątkowo fantastyczne i profesjonalne. Zdjęcia będą wychodzić świetnie, kiedy tylko metodą prób i błędów ustawicie odpowiednią ekspozycję, czyli dobre naświetlanie zdjęć.

Więcej na ten temat tutaj: http://studiowplecaku.pl/pomiar-swiatla-czesc-1-z-5/

 

Do poradnika Jak prawidłowo naświetlać zdjęcia - sposób "na głupa" przypisano następujące tagi:

kursy i szkolenia profesjonalne zdjęcia dobre zdjęcia naświetlanie zdjęć jak robić zdjęcia jak naświetlać zdjęcia zdjęcia w zimie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak prawidłowo naświetlać zdjęcia - sposób "na głupa" skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...