Jak wyjść ładnie na zdjęciu

Jak wyjść ładnie na zdjęciu

Dowiesz się co robić, aby ładnie wychodzić na zdjęciach. Nie potrzebujesz Photoshopa aby Twoje zdjęcia wyglądały ładnie i profesjonalnie. Oto kilka trików, które pozwolą na to abyście byli fotogeniczni

Krok 1

Do zdjęć ubierz ciuchy w stonowanych, spokojnych, naturalnych kolorach.

Krok 2

Zadbaj o swój wygląd - sprawdź, czy na twarzy nie masz żadnych niedoskonałości, pryszczy. Może masz świecącą skórę? Jeśli tak, przypudruj się lub użyj korektora. Jeśli chcesz mieć idealne, białe oczy na zdjęciu - użyj kropli. Zwróć uwagę również na to, czy twoje brwi są odpowiednio wydepilowane.

Krok 3

Pamiętaj, że aparat zamienia kolorystykę na intensywniejszą - dlatego zadbaj o odpowiedni makijaż, jak i o oświetlenie. Najlepsze zdjęcia wyjdą w delikatnym świetle - rano lub zanim zajdzie słońce. Przy mocnym świetle uwydatnią się twoje niedoskonałości.

Krok 4

Żeby na fotografii nie wydawało się, że masz drugi podbródek, trzymaj aparat na linii twoich oczu lub trochę ponad nią.

Krok 5

Aby uzyskać naturalny wygląd na zdjęciu możesz pochylić się trochę w tył, ustawić się pod kątem oraz wypiąć biodro w przód.
Jeśli chcesz, by twoje rysy twarzy były szczuplejsze, obróć twarz o 2/3 w którąś stronę. Nie używaj szerokątnego obiektywu, ponieważ pogrubi on twoją twarz.

Krok 6

Żeby na zdjęciu nie wyszły czerwone oczy, musisz pomniejszyć chwilowo swoje źrenice. Zrobisz to patrząc przez chwilę na jakiś punkt światła.

Krok 7

Uważaj, żeby nie zamknąć oczu w trakcie robienia zdjęcia. Aby taka sytuacja się nie zdarzyła, zamknij oczy na 3 sekundy przed tym, jak fotograf cię sfotografuje.

Krok 8

Najważniejsze jest, żeby się uśmiechnąć. Przypomnij sobie coś zabawnego, wtedy na zdjęciu wyjdzie piękny, szczery uśmiech. Nie wypowiadaj słów takich jak \"cheese\", ponieważ na fotografii będziesz miała dziwny wyraz twarzy.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak robić dobre zdjęcia #3 - portret

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyjść ładnie na zdjęciu skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika rexman

    rexman

    Jan 03, 2014

    Kiepska jakość głosu...!