Jak przerobić stare rajstopki - dekoracja świątecznego wieńca

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
5091 0

Samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne to jedna z możliwości, jeśli chodzi o oryginalne gadżety. Również standardowy wieniec na drzwi można wykonać domowym sposobem. Potrzebne będą do tego celu świerkowe szyszki, drut (2 mm), osłona izolacyjna na rurę oraz pistolet na klej. Dodatkowo warto mieć także lakier bezbarwny, aby wieniec był bardziej odporny na czynniki zewnętrzne. Jeśli to dekoracja wyłącznie do domu stosowanie lakieru nie jest niezbędne.
Pracę należy rozpocząć od odpowiedniego przycięcia izolacji i wprowadzenia do niej drutu. Należy połączyć końce izolacji i skleić je klejem. Gdy klej wyschnie, można przystąpić do umieszczania wysuszonych świerkowych szyszek. Najlepiej jest zacząć od brzegów okręgu, ponieważ to właśnie te szyszki będą na samym dole ozdoby diy. Przy przyklejaniu szyszek należy zwrócić uwagę, aby kleić je nie tylko do samej izolacji, ale także do innych szyszek. Tak wykonany wieniec stanowi podstawę do innych ozdób - wystarczy pokryć go lakierem w spreju.
Często metody diy zakładają recykling, czyli wykorzystywanie już zużytych ubrań czy opakowań. Przy pomocy drutu i starych rajstopek można uzyskać ciekawe ozdoby świąteczne i nie tylko. W tym celu należy skręcić drut w taki sposób, aby uzyskać okrąg z rączką. Na to należy nałożyć stare rajstopki. Całość można modelować wedle uznania i uzyskać takie kształty jak na przykład liść czy świąteczną bombkę. Zazwyczaj zaleca się używanie rajstop w neutralnych kolorach, ponieważ łatwo jest je przemalować na dowolnie wybrany kolor. Wolne zakończenie drutu w tym przypadku umożliwia łatwe przymocowanie dodatkowego elementu do wieńca przy pomocy gorącego kleju. Prosta dekoracja z szyszek jest gotowa.

Blog z DIY http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak przerobić stare rajstopki - dekoracja świątecznego wieńca przypisano następujące tagi:

recykling gadżety ozdoby świąteczne diy do domu wieniec dekoracja z szyszek

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przerobić stare rajstopki - dekoracja świątecznego wieńca skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...