Jak uprawiać pomidory do góry nogami

Poradnik dodany przez: Felta300
9685 0

Szukasz jakiegoś nowego, fajnego i ciekawego pomysłu, który urozmaici Twój ogród, szklarnie, czy balkon? W tym artykule zajmiemy się dość ciekawym pomysłem/techniką jaką jest sadzenie pomidorów do góry nogami.
Potrzebne będzie nam do tego celu plastikowe wiadro (może być też donica), trzy patyczki, sadzonki pomidorów, ziemia oraz wkrętarka i coś do wycinania otworów w wiadrze. No to zaczynamy!
Wycinamy trzy okrągłe otwory w dnie wiadra. Następnie wszystkie powstałe ostre krawędzie szlifujemy, aby były gładkie. W wyciętych kółkach robimy na środku dziurkę i wyprowadzamy od niej proste cięcie (tak by przypominało promień). Gdy mam już wszystko wycięte to montujemy patyczki na wyciętych kółkach. Ważne jest aby patyczki nie znajdowały się na wycinanych przed chwilą miejscach i były większe niż średnica kółka. Patyczki przykręcamy do kółek.
Teraz możemy już zacząć umieszczać sadzonki pomidorów na swoich miejscach. Łodygę sadzonki pomidora umieszczamy w wyciętej dziurze w wiadrze, tak aby tylko jego korzenie znajdowały się w środku. Teraz,,obrączkujemy'' sadzonkę, umieszczając wycięte kółko z patyczkiem na jej łodydze u podstawy tak że patyczek zostaje zaczepiony o dno wiadra. Nasza sadzonka pomidora jest już na swoim miejscu.
Aby z naszego wiadra nie uciekało zbyt dużo wody, warto zakleić spody. Dzięki temu nasz pomidor będzie absorbował więcej wody.
Teraz wystarczy jedynie nasypać do wiadra ziemi i nasz pomidor jest już zasadzony. Wystarczy teraz tylko o niego dbać i czekać na jego soczyste owoce.
Trzeba przyznać że ta uprawa pomidora jest dość nietypowa, jednak dzięki temu oprócz owoców rośliny, otrzymujemy także piękną, zieloną, żywą, dekoracje, która będzie cieszyła nasze oko.

Instagram: https://www.instagram.com/polskicraft

Facebook (proszę kierować pytanie w priv): https://www.facebook.com/twojpomyslna2

@ biznesowy [email protected]

Blog https://twojpomyslna.wordpress.com

Do poradnika Jak uprawiać pomidory do góry nogami przypisano następujące tagi:

technika pomidor sadzenie pomidorów jak sadzić pomidory uprawa pomidorów pomidory uprawa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawiać pomidory do góry nogami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...