Jak zbudować łóżko z palet

Poradnik dodany przez: drewnianydom
19140 0

Meble z palet cieszą się niesłabnącą popularnością. Wydawało się, że wyjdą z mody, jednak zamiłowanie do wszelkiego diy wciąż pozostaje obecne i zarażają się nim kolejni ludzie. Tworzenie różnych przedmiotów od podstaw, majsterkowanie, wykorzystywanie materiałów z odzysku wciąż mają wielu zwolenników. Coraz częściej przemawia za nimi niechęć do wyrzucania i marnowania. Dla wielu zrobienie sobie samemu czegoś do domu to po prostu wielka frajda. A palety drewniane oraz nowe i stare deski mają niepowtarzalny charakter. Meble z palet wyglądają lekko, trochę nonszalancko, efektownie, wpasują się w różne wnętrza i łatwo dorabiać kolejne elementy.
Łóżko, które dzisiaj zobaczycie jak zrobić, wygląda trochę inaczej, niż można się spodziewać. Technika wykonania to tym razem więcej niż tylko złożenie ze sobą gotowych palet. Tym razem trzeba je rozebrać, ab wykorzystać pojedyncze deski. Tak powstanie wygodne, duże łóżko z zagłówkiem i praktycznym szufladami na pościel, domowe niezbędniki, sezonowe rzeczy. W ogóle trudno będzie rozpoznać, że to mebel z palet, więc niejeden znajomy będzie pytał, czy to łóżko jest kupione w sklepie, czy to stary mebel po rodzinie.
Wykorzystując do tego projektu diy głównie drewno z odzysku, ramę łóżka mamy za grosze. To świetna sprawa, bo można wtedy więcej wydać na materac i pościel oraz inne wyposażenie sypialni. Na paletach wyśpimy się tak samo, jak na nowym łóżku z salonu, jeżeli tylko zadbamy o dobry materac i na zdrowy klimat w sypialni.
Kochający nie tylko majsterkowanie, ale i kreatywność, mogą oczywiście wykończyć i ozdobić łóżko z palet w inny sposób niż pokazany na filmie. Ten bardzo klasyczny i pełen uroku pomoże się w sypialni wyciszyć. 

Do poradnika Jak zbudować łóżko z palet przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie palety diy meble z palet

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować łóżko z palet skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...